Wystawiali fałszywe certyfikaty covidowe. Wśród podejrzanych wojskowi

83

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała pięć osób podejrzanych o udział w wystawianiu fałszywych certyfikatów covidowych. Wśród nich miało się znaleźć dwóch żołnierzy. Sprawą zajęła się już Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Wystawiali fałszywe certyfikaty covidowe. Wśród podejrzanych wojskowi
Zatrzymano osoby podejrzane o udział w wystawianiu fałszywych certyfikatów covidowych. (YouTube)

Pięć osób podejrzanych o wystawianie fałszywych certyfikatów covidowych zostało zatrzymanych przez Żandarmerię Wojskową. Wśród nich są trzy osoby cywilne i dwóch żołnierzy. Z informacji podanych przez RMF FM wynika, że jeden z nich jest z Brzegu, drugi z Wrocławia.

Doniesienia te potwierdził płk Bartosz Okoniewski, zastępca Prokuratora Okręgowego do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Zatrzymania miały miejsce na terenie województw: łódzkiego, małopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Sama prokuratura nie chce udzielać więcej szczegółów tej sprawy, wiadomo tylko, że jest "rozwojowa". Jak wiele osób zdążyło skorzystać z tych "usług"? Płk Okoniewski przekazał, że "nie było to kilka osób".

Postępowanie jest prowadzone w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za wystawianie fikcyjnych zaświadczeń o odbyciu szczepienia przeciw COVID-19 - powiedział płk Okoniewski cytowany przez Polsat News.
Zobacz także: Nowe stawki mandatów. Efekty już sąć
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić