Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Leśnicy znaleźli tajemniczą rzecz pod granicą. Wiadomo już, do czego służyła

236
Podziel się:

Pracownicy Nadleśnictwa Chełm w jednym z leśnictw przylegającym bezpośrednio do wschodniej granicy naszego kraju natrafili na nietypowe znalezisko. Okazało się, że to zdalnie sterowany samolot, który rozbił się między drzewami. Leśnicy tłumaczą, do czego służył.

Leśnicy znaleźli tajemniczą rzecz pod granicą. Wiadomo już, do czego służyła
Zdalnie sterowany samolot. (lublin.lasy.gov.pl)

W trakcie wykonywania obowiązków służbowych w terenie chełmscy leśnicy zauważyli fragmenty rozbitego, zdalnie sterowanego samolotu. Wstępne oględziny wykazały, że mimo niewielkich rozmiarów, maszyna służyła do transportu niedozwolonych środków.

Lekka konstrukcja samolotu umożliwiała przelot na dłuższych dystansach, który był możliwy do przeprowadzenia dzięki zaawansowanej elektronice znajdującej się na pokładzie, m.in. w postaci wysokowydajnych akumulatorów, silników elektrycznych i technologii GPS.

Jak widać, pomysłowość przemytników nie zna granic. Straż Graniczna i inne służby mundurowe odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa publicznego coraz częściej spotykają się z tego typu próbami nielegalnego transportowania towarów. W opisywanej sytuacji najprawdopodobniej zawiodła elektronika, przez co maszyna nie dotarła do miejsca docelowego – informuje inspektor Straży Leśnej w RDLP w Lublinie, Marek Dziaduszyński.

Zdaniem Dziaduszyńskiego jest to jeden z wielu przypadków uzasadniających konieczność wyposażania Straży Leśnej w nowoczesny sprzęt pozwalający na monitorowanie terenów leśnych administrowanych przez Lasy Państwowe.

W obliczu zagrożeń, z jakimi przychodzi mierzyć się w codziennej pracy strażnikom leśnym, nieodłącznym elementem pomagającym nam w ich skutecznym zwalczaniu jest wysokiej jakości monitoring mobilny, który od pewnego czasu znajduje się na wyposażeniu posterunków Straży Leśnej - dodaje.

- Opisywany przypadek wskazuje również na potrzebę zacieśniania współpracy pomiędzy naszą formacją a innymi służbami mundurowymi odpowiedzialnymi za zapewnienie porządku publicznego - twierdzi inspektor Straży Leśnej w RDLP w Lublinie, Marek Dziaduszyński.

Zobacz także: Brejza pozywa Kaczyńskiego. Tomczyk zapowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(236)
Si or
4 miesiące temu
Nowe drody płaszczaka heheaa
He...he...he....
4 miesiące temu
a co się rozdrabniać ..., od razu zakupić myśliwce F-35.
Gorgie
4 miesiące temu
Jak zrobią monitoring, to gdzie będą się kryć partyzanci PiSu przed Putinem?
serew
4 miesiące temu
Może by miesięcznice zrobić.
FireANDForget
4 miesiące temu
jednośmigłowiec....tajny transporter niedozwolonych środków, tudzież prototyp 747 emigrantliner...pewnie zestrzelony przez polskiego jaszcząba ef16 rakietą nadświetlną...widać usmażony kadłub w okolicy czerwonej rampy załadowczo-wyładowczej...ciekawe ilu zginęło...czekam na program Wołoszańskiego z wyjaśnieniem tej tajemniczej historii...
jaco
4 miesiące temu
tak wygląda białoruski dron
narkoman
4 miesiące temu
Lotnikom nie poszło,hehe
gosc000
4 miesiące temu
Po prostu nawozy rozsypywał.
mały
4 miesiące temu
Pewnie służył do rozrzucania tabletek poronnych dla setek tysięcy potrzebujących :-) Brawa za pomysłowość
wschodnia gra...
4 miesiące temu
a z watykanem !
Siemoniak
4 miesiące temu
i przetarg Karakal zamówiony we Francji w ramach KOntraktu ,i nastepnej AFERY POwskiej
Zumwalt
4 miesiące temu
To przecież pozostałości po eksperymentalnej "rekonstrukcji zamachu" przez "biegłych" komisji Antoniego... W środku były parówki...
nobodu
4 miesiące temu
trzeba tych stróży granicy wyposażyć w rakiety ziemia -powietrze.
antykaczor
4 miesiące temu
Ale nie widzę w "transportowcu" fajek. Leśnicy nie ładnie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić