Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Wzruszający gest Agaty Dudy. Zwróciła się w liście do amazonek

21
Podziel się:

Pierwsza dama zwróciła się we wzruszającym liście do kobiet walczących z rakiem piersi. Agata Duda podkreśliła, że amazonki odgrywają kluczową rolę w edukowaniu innych kobiet, zapobieganiu nowotworom i przypominaniu o konieczności badań okresowych. – To bardzo ważna służba dobru wspólnemu – podkreśliła prezydentowa.

Wzruszający gest Agaty Dudy. Zwróciła się w liście do amazonek
Agata Kornhauser-Duda zwróciła się w liście do Amazonek (AKPA)

Agata Kornhauser-Duda postanowiła zwrócić się do kobiet walczących z rakiem piersi po spotkaniu z amazonkami na Jasnej Górze. Tam odbyła się XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi. Na błoniach miała miejsce także msza św. poświęcona kobietom zmagającym się z nowotworami.

Agata Duda podziękowała amazonkom. "Bardzo ważna służba dobru wspólnemu"

Przed rozpoczęciem liturgii, odczytano list prezydentowej. Agata Duda zwróciła się w nim do kobiet, które wspierają inne Polki w walce z rakiem piersi. Podkreśliła także wagę edukacji w zapobieganiu schorzeniom nowotworowym.

Agata Duda doceniła również heroizm amazonek, czyli kobiet po amputacji piersi. Określenie to wywodzi się z greckiej mitologii. Wierzono wówczas, że wojownicze plemię Amazonek usuwało dziewczętom pierś, aby nie przeszkadzała im w napinaniu cięciwy łuku lub rzucaniu dzidą. Obecnie określenia używają najczęściej kobiety, które wygrały walkę z rakiem piersi.

Propagowanie przez amazonki wiedzy o zapobieganiu nowotworom, o potrzebie i możliwościach ich leczenia to bardzo ważna służba dobru wspólnemu – zaznaczyła prezydentowa.

Wzruszające słowa prezydentowej. "Myślę o Paniach z najwyższym podziwem"

Agata Kornhauser-Duda oceniła także, że tegoroczne wydarzenie może być powodem do satysfakcji dla wieloletnich organizatorek oraz uczestniczek tej pielgrzymki. – To też okazja do refleksji nad drogą, którą przebyła indywidualnie każda z pań. Z najwyższym podziwem myślę o zmaganiach zarówno z groźną chorobą, jak i z lękiem, zwątpieniem czy słabością – stwierdziła w liście.

Dziękuję również za propagowanie wiedzy o zapobieganiu nowotworom, a także o potrzebie możliwościach skutecznego leczenia tego rodzaju chorób. To bardzo ważna służba dobru wspólnemu – podsumowała pierwsza dama.

Obejrzyj także: Czy Agata Duda pomoże szkołom? Szef ZNP o "lex Czarnek"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Mifim Soczevk...
2 miesiące temu
wybory ida. nawet niemowe zagonili by otworzyla paszcze...
rthrthr
2 miesiące temu
Pierwsza dama to Błaszczak.
Oszustwo
2 miesiące temu
Mammografy powodują raka piersi na zachodzie to wiedzą od dawna i wywalają ten sprzęt który kupowali wcześniej za grube miliony
.żaba
2 miesiące temu
Niezbyt kumam, czym tu się wzruszać.
Nieważnekto
2 miesiące temu
A ja się badać nie będę! Nie zależy mi na długim życiu-to raz, a mammografia jest SZKODLIWA dla zdrowia i BARDZO BOLESNA-to dwa! Nie pozwolę sobie miażdżyć biustu w imadle, nie ma głupich! NIKT mnie do badań nie może namówić ani zmusić! Ot co! 😡🤬
Cbcv
2 miesiące temu
Na zebraniu komitetu politycznego kc PiSS mówiono że pierwszą damą polskiej polityki jest kotka prezesa.
Ula G.
2 miesiące temu
Teraz napisze do Indian z plemienia Apache..
ola
2 miesiące temu
wyglada jak by z nocnika dopiero wstala
dfgh
2 miesiące temu
Nic nie znacząca osoba. 10 lat będziemy płacić na miernotę... Jaki mąż, taka żona...
Kermit 🐸
2 miesiące temu
Tofik kogoś wzrusza jeszcze 😱 chyba do salwy śmiechu 😆😆😆
Ymi
2 miesiące temu
No proszę. I kolejny wykupiony przez PiS artykulik, żeby sobie opinię poprawić.
Obserwer
2 miesiące temu
A z kim tu rozmawiać skoro trzeba pisać pismo to znaczy że w brukseli juź je mają i tam podejmą decyzję. Tu jest tylko ciemna masa co nie potrafi samodzielnie myśleć. Taka jest teraz oświata.
Etyk
2 miesiące temu
manekin kogoś wzrusza? Raczej śmieszy.
Kaszeb
2 miesiące temu
Przecież tam nikt u nich po "polskiemu" nie kuma, a tak przetłumaczą translatorem po swojemu, to może ich pozom inteligencji będzie kumał.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić