o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Wzruszający wpis Morawieckiego. Dotyczy jego ojca

20
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki z okazji Święta Konstytucji 3 maja napisał wzruszający post, w którym wspomniał swojego ojca. Kornel Morawiecki obchodziłby dziś 80. urodziny. Jak wspomina premier, w jego rodzinie wątki związane z konstytucją pojawiały się często.

Wzruszający wpis Morawieckiego. Dotyczy jego ojca
Wzruszający wpis premiera Morawieckiego (Getty Images)
bEaqOzXF

Premier Mateusz Morawiecki uczcił dziś 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Napisał z tej okazji okolicznościowy wpis na swoim profilu w mediach społecznościowych. Ale, jak przyznaje szef rządu, dla niego to jest nie tylko wspomnienie związane z Konstytucją - dziś są także urodziny jego ojca.

Kornel Morawiecki zmarł w 2019 roku. Dziś obchodziłby 80. urodziny. Dla Mateusza Morawieckiego 3 maja to dzień pełen wspomnień, ponieważ w jego rodzinie zawsze pojawiały się wątki związane z konstytucją w dniu urodzin ojca. Jak wspomina premier, Kornela Morawieckiego tego dnia odwiedzali liczni goście, którzy prowadzili rozmowy na te tematy.

bEaqOzXH
Dlatego kolejne rocznice uchwalenia Konstytucji i urodziny Ojca na trwałe zlały się w jedną całość - wspomina premier.

Mateusz Morawiecki jest przekonany, że ojciec nadal prowadzi "polityczne dysputy", ale już z twórcami Konstytucji. "Teraz, tam na górze, zapewne prowadzi polityczne dysputy z twórcami Konstytucji i stawia kolejne pytania, szukając odpowiedzi, jak możliwy był tak całkowity upadek i klęska wielkiego kraju w sercu Europy pod koniec XVIII w." - uważa premier.

bEaqOzXN

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, Konstytucja 3 Maja, jak zwykło się mówić o tej ustawie zasadniczej, stanowiła jeden z milowych kroków w dziejach naszego państwa, na równi w szeregu z przyjęciem chrześcijaństwa, powstaniem sejmu walnego, odzyskaniem niepodległości w 1918 roku, czy powstaniem "Solidarności".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaqOzYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Prawydolewego...
2 tyg. temu
Ojciec dyrektor jak zwykle ma rację, czerwonotęczowa ideologia jest zagrożeniem dla ludzkości!
Konstytucja
2 tyg. temu
Cele czekają będzie za co siedzieć
odznaczyli je...
2 tyg. temu
truchło, bo wiedzieli że w normalnym kraju nie miałby na to szans
bEaqOzYj
Lok
2 tyg. temu
A mój tata zmarł 38 lat temu a mama 20 tat temu i kogo to obchodzi .
Hhh
2 tyg. temu
Obchodzi święto konstytucji która zaraz łamie na każdym kroku.
lolo
2 tyg. temu
Cynik....
helka
2 tyg. temu
niczego nie zrozumiał z tych uczonych dysput w dniu urodzin ojca! Łamie konstytucję lub zgadza się na jej łamanie! A ta nasza świętowana była jednak na tle np. Francji czy USA b.archaiczna. Nie obejmowała całego społ. i utrwalała jedynowładztwo! To nie był postępowy akt. Ale Polacy tylko buble i klęski oraz pogromy świętują.
PiS
2 tyg. temu
Z tą konstytucją, to u nich całkiem, jak z wiarą. Świętować i obchodzić, ale nie przestrzegac. Paranoja i Schizofrenia.
Rebacz
2 tyg. temu
Tylko klęski czczą, co to była za konstytucją która skazała naród na 200 lat niewoli pod zaborami
Rebacz
2 tyg. temu
Tylko długów nie zdążył spłacić
5'3
2 tyg. temu
I ty myślisz, że ktoś ci uwierzy. Ha, ha. Taka patriotyczna rodzina. Konstytucję 3 Maja czci, a obecną łanie i olewa. Kończ Matołuszu wstydu sobie oszczędź. Już memy wymyślają o tobie jak składałeś projekt Konstytucji ze St. A. Poniatowskim. WP - po co piszecie o nim takie brednie?
przypadki
2 tyg. temu
Byl doradca Tuska,teraz premierem,dziwne...To on powiedzial,ze Polacy beda zap...lac za miske ryzu,dzieci ucza sie hebrajskiego w niepolskiej szkole.Bedac historykiem zostaje dyrektorem Banku Zachodniego,majatek przepisuje na zone gdy zostaje premierem i trzeba skladac oswiadczenia majatkowe.O zakupie od kosciola za grosze wartej miliony dzialki nie wspomne.Wszystko to oczywiscie przypadki na drodze zyciowej tego...No wlasnie,kogo?
cdn
2 tyg. temu
Czyżby to ten niby wspaniały ociec co głosował na dwie ręce i miał kilka zon? To dopiero autorytet moralny w wydaniu pis?
bEaqOzYb
jurek
2 tyg. temu
Zajmowanie sie historia lepiej wychodzi Morawieckiemu niz rzadzenie do ktorego nie ma wiedzy i kompetencji. Z wyksztalcenia jest historykiem i niech zajmuje sie historia
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić