o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

"Trwajcie w polskości". Premier Morawiecki złożył życzenia nam wszystkim

16
Podziel się

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi, a także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Z tej okazji premier Mateusz Morawiecki opublikował wideo z życzeniami. - Składam najlepsze życzenia trwania w polskości - powiedział.

"Trwajcie w polskości". Premier Morawiecki złożył życzenia nam wszystkim
Mateusz Morawiecki (Facebook, Mateusz Morawiecki)
bEiloLAl

Premier Mateusz Morawiecki spostrzegł w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych, że Dzień Polonii i Polaków za Granicą i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej "przypadają w przeddzień majowej jutrzenki swobody". Oczywiście miał na myśli święto Konstytucji 3 maja.

Wspominanie pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji jest wspaniałą okazją do podkreślenia poczucia wspólnoty, wspólnoty, której nie wyznaczają granice państwa, ale pamięć, tożsamość i solidarność z rodakami - przyznał szef rządu.
bEiloLAn

Wyraził też przekonanie, że majowe święta mają szczególny wymiar dla wszystkich Polaków, bez względu na to, gdzie żyją. Przytaczał też słowa papieża Jana Pawła II, który twierdził, że wolności nie można posiadać ani zużywać, ale trzeba stale ją zdobywać i tworzyć.

Składam dziś wszystkim Państwu najlepsze życzenia trwania w polskości oraz owocnej pracy na rzecz jedności i poczucia narodowej wspólnoty. Obyśmy jako Polacy mogli w pokoju i w szacunku, dokądkolwiek zaniosło nas nasze życiowe przeznaczenie, stale zdobywać i tworzyć wolność, o którą z determinacją oraz wyjątkową wizją zabiegali i walczyli nasi przodkowie - kontynuował premier Morawiecki.

Mateusz Morawiecki udał się do Wilna

W niedzielę szef rządu zameldował się na Litwie, gdzie będzie omawiać sprawy związane z Unią Europejską, tematy dwustronne, a także zagadnienia z zakresu polityki regionalnej. 2 maja Morawiecki spędzi w Wilnie.

bEiloLAt
Odczuwam szczególną satysfakcję, że tegoroczne święto mogę uczcić w Wilnie - mieście szczególnie bliskim milionom polskich serc. To tu spotykam się ze wspaniałą polską społecznością podreślił.
bEiloLAu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiloLAO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
w piatek
3 tyg. temu
cyklon gut.jude be.
Kasia81
2 miesiące temu
Nastepny nie dorobiony ,in z Maliniakiem mogliby Kabaret otworzyc byloby jeszcze smieszniej
Bruce Lee
2 miesiące temu
PIS to gorsza zaraza niż gangrena,dali 500+,a zabrali 600+ tylko ciemnota tego nie widzi, jak by działali na Rzecz Polski i Polaków, to najniższa krajowa juz dawno powinna być na poziomie 4000tys, ale pisowskie marionetki dobrze troszczą się o zachodnie korporacje, oby wyprowadzały jak najwięcej.
bEiloLAP
Anna
2 miesiące temu
PIS szumnie celebruje rocznicę uchwalenia Konstytucji. Szkoda że jej nie przestrzega.
pawel
2 miesiące temu
trwajcie w polskości tz co ? mamy tańczyć w Toruniu przed gipsem ( figurką) ? -Psalm 115
Stop!!!!
2 miesiące temu
Przede wszystkim sam nie trwasz w polskości! Od tego trzeba zacząć. Nagrania świadczą o tobie kim naprawdę jesteś! I ktoś taki mnie Polakowi składa życzenia?! Nie wspominając o tym co wyczyniasz w rządzie tu i poza granicami naszego kraju. PRECZ!!!
Xyz
2 miesiące temu
Ciezko mi bedzie wytrwac w polskosci jak moje pochodzenie ze strony ojca to Niemcy Kiedy patrze na to co sie dzieje to sklaniam sie coraz bardziej w te strone niestety
Arti
2 miesiące temu
Życzenie to jest jedno, żebyście poszli z Jarkiem w fizduuuuu i nigdy nie wracali
akurat
2 miesiące temu
hanuka w sejmie
Obywatel UE
2 miesiące temu
A w prezencje dodatkowy podatek trwającym w polskości jeszcze..
lalka
2 miesiące temu
Powrót do wolności-znów przed nami.
Matthew
2 miesiące temu
Takie życzenia wskazują, że gość całkiem już dostał kręćka od tej "wadzy".
obywatel
2 miesiące temu
Rodacy morawieckiego to ci, którzy walczą z Palestyńczykami.
bEiloLAH
Zgred
2 miesiące temu
Ja życzę szybkiego powrotu na bardziej odpowiednie stanowisko. Np brygadzisty w PGRze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić