Xi Jinping może być ciężko chory. Niepokojące doniesienia

Prezydent Chin ma borykać się z poważnym schorzeniem. O problemach zdrowotnych Xi Jinpinga donoszą media z całego świata. Jego stan jest rzekomo na tyle poważny, że w ubiegłym roku konieczna okazała się hospitalizacja. Symptomy zauważono już w 2019 roku.

Xi Jinping może być ciężko chory. Niepokojące doniesienia
Xi Jinping jest ciężko chory? Prezydent Chin ma zmagać się z niebezpieczną dolegliwością (Getty Images, 2022 Getty Images)

Jak informuje "The Week", pierwsze symptomy problemów zdrowotnych Xi Jinpinga miały być widoczne już w 2019 roku. Prezydent Chin odwiedził wówczas Włochy, jednak uwaga opinii publicznej skupiła się nie na przyczynach wizyty, lecz dziwnym zachowaniu gościa.

Xi Jinping jest chory? Prezydent Chin ma borykać się z tętniakiem mózgu

W trakcie wizyty we Włoszech w 2019 roku Xi Jinping wyraźnie utykał, a w pewnym momencie był nawet zmuszony oprzeć się na ramieniu członka swojej świty. Dodatkowo w trakcie oficjalnego przemówienia prezydent Chin dostał ataku kaszlu.

Według ustaleń "Times Now" przyczyną niepokojącego zachowania prezydenta Chin jest tętniak mózgu. W 2021 roku miało dojść nawet do jego hospitalizacji, jednak Xi Jinping rzekomo odmówił poddania się operacji, polegając na tradycyjnej chińskiej medycynie.

Zobacz także: Zobacz też: To może być kolejny cel Putina. Ekspert wskazuje państwa

Tradycyjne chińskie leki, które rzekomo zażywa Xi Jinping, miały doprowadzić do zmiękczenia naczyń krwionośnych. W rezultacie, jak podaje "The Week", tętniak uległ zmniejszeniu.

"The Satatesman" relacjonuje, że Xi Jinping czuje się na tyle dobrze, by planować udział w kolejnych wyborach. Obecny prezydent Chin liczy, że uda mu się pełnić stanowisko przez co najmniej cztery kadencje.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić