Z nożami rzucił się na policjantów. Wstrząsające nagranie z Krakowa

51

Krakowscy policjanci opublikowali w sieci mrożące krew w żyłach nagranie z jednej z interwencji. Widać na nim skrajnie agresywnego mężczyznę, który po wszczęciu awantury domowej zdemolował wnętrze lokalnego baru, a następnie rzucił się na funkcjonariuszy z nożami. Niebezpieczny napastnik został obezwładniony za pomocą tasera.

Z nożami rzucił się na policjantów. Wstrząsające nagranie z Krakowa
Mężczyzna został obezwładniony taserem (Małopolska Policja)

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w czerwcu, ale teraz nagranie ujrzało światło dzienne. Do krakowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o agresywnie zachowującym się mieszkańcu, mającym stosować przemoc wobec domowników. Kiedy patrol przybył we wskazane miejsce, okazało się, że mężczyzna opuścił już mieszkanie. Zagrożenie jednak nie minęło, gdyż jak wynikało z relacji świadków, agresor był uzbrojony w noże.

Kraków. Brawurowa akcja policji

Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwania mężczyzny. Znaleźli go w pobliskim barze, jednak mężczyzna bynajmniej nie wybrał się tam w celu konsumpcji napojów wyskokowych. Jak informuje małopolska policja, krakowianin zdemolował lokal i zniszczył zaparkowany nieopodal samochód.

Gdy mężczyzna zobaczył mundurowych, jego agresja się nasiliła. Napastnik zaczął kierować obraźliwe słowa w stronę funkcjonariuszy i grozić im użyciem noży, które posiadał przy sobie.

Sytuacja była bardzo dynamiczna i z uwagi, że zachodziła uzasadniona obawa, że mężczyzna może zranić kogoś lub siebie niebezpiecznym narzędziem - jeden z policjantów użył tasera - poinformowali na Facebooku małopolscy policjanci.

Brawurowa akcja funkcjonariuszy została zarejestrowana na wideo. Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych widać, że uzbrojony mężczyzna był bardzo pobudzony. Na szczęście grupie sześciu policjantów udało się go spacyfikować.

Całe wideo można obejrzeć TUTAJ.

Napastnikiem okazał się 60-letni mieszkaniec Krakowa. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Mężczyzna usłyszał zarzuty obejmujące czynną napaść na umundurowanych funkcjonariuszy policji, znieważenie ich, uszkodzenie mienia na łączną kwotę 20 tys. zł oraz kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia do innych osób.

Zobacz także: Policjanci obrażali Ukraińca. Skandaliczne wideo z Warszawy
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić