Z willi w Ekwadorze porwano 78-letniego milionera

4

Grupa uzbrojonych mężczyzn porwała 78-letniego milionera Colina Armstronga i jego dziewczynę w sobotni poranek. Armstrong był honorowym konsulem brytyjskim w mieście Guayaquil. Porwano go razem z ukochaną Katherine Paolą Santos, z jego willi w mieście Baba. Co ciekawe - kobietę wkrótce potem puszczono wolno.

Z willi w Ekwadorze porwano 78-letniego milionera
Milioner i jego ukochana zostali porwani z willi w Ekwadorze (Instagram)

Policja przesłuchuje obecnie dziewczynę biznesmena-milionera w związku z porwaniem.

W związku z ewidentnym czynem przestępczym popełnionym we wczesnych godzinach porannych w Los Rios przeciwko biznesmenowi, wyspecjalizowane jednostki policji prowadzą w terenie prace operacyjne i dochodzeniowe - poinformowała na platformie X (dawny Twitter) ekwadorska policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Porwanie panamskiego statku. Piraci przetrzymują go w Somalii

78-letni Armstrong jest założycielem i właścicielem firmy rolniczej Agripac oraz właścicielem posiadłości Tupgill Park Estate w North Yorkshire.

Niepokojące nagrania

Do mediów społecznościowych trafił film, na którym widać willę, z której porwano Armstronga. Na nagraniu pojawiają się m.in. zakrwawiona pościel, splądrowane pokoje. Lokalne media podają, że grupa nawet 15 porywaczy przebrała się za policjantów, żeby przypuścić atak na dom Brytyjczyka.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii potwierdziło, że jest w stałym kontakcie z władzami Ekwadoru "w związku z zaginięciem Brytyjczyka". Z kolei Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ekwadoru nie skomentowało jeszcze tych informacji.

W 2011 roku Armstrong został odznaczony Orderem św. Michała i św. Jerzego za zasługi dla Monarchii Brytyjskiej.

To krytyczny moment, powiedziano nam, żebyśmy nikomu nic nie mówili. Chcemy tylko powrotu mojego ojca - powiedziała w rozmowie z MailOnline córka Colina, Diana Armstrong-Bruns, agentka nieruchomości z Kalifornii.

Służby przyjęły, że porwanie milionera miało miejsce w sobotę ok. 2:45 czasu lokalnego.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić