aktualizacja 

Za dużo chętnych na religię. Przenoszą ją do salek katechetycznych

230

Podczas gdy temat lekcji religii w szkołach dzieli społeczeństwo i coraz częściej staje się kością niezgody w planowaniu miejskich budżetów, decyzję o przeniesieniu lekcji religii do salek katechetycznych podjęła Rada Powiatu Tarnowskiego. Powód takiej decyzji wielu może zaskoczyć.

Za dużo chętnych na religię. Przenoszą ją do salek katechetycznych
W Wojniczu lekcje religii odbędą się w salkach katechetycznych (Adobe Stock)

Podczas gdy w coraz większej liczbie szkół i placówek edukacyjnych maleje liczba osób chętnych do uczestnictwa w lekcjach religii, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu ma odwrotny problem.

Media, reklama, zakupy- Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

Okazuje się, że uczniów chętnych do udziału w lekcjach jest tak wielu, że organizacja tych zajęć w szkole jest niemożliwa.

Budynek szkoły nie posiada wystarczającej ilości sal lekcyjnych, aby móc w nim zorganizować wszystkie zajęcia. Dyrekcja szkoły po uzgodnieniu z parafią św. Wawrzyńca w Wojniczu zaproponowała, aby lekcje religii przenieść do znajdującej się w pobliżu wojnickiej kolegiaty sali katechetycznej. Z oficjalnym pismem w tej sprawie zwróciła się do tarnowskiego starostwa, które prowadzi podtarnowską szkołę - pisze portal Tarnów.naszemiasto.pl

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Młodzież w Polsce masowo rezygnuje z religii. Ksiądz komentuje

I choć w tekście nie pada informacja o tym, ilu uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych uczęszcza na zajęcia z religii, wiadomo, że te nie będą odbywały się bezpośrednio w szkole.

"Decyzję w tej sprawie przyjęto jednogłośnie, bo to jest potrzeba bardzo pilna. Nie możemy dopuścić do takich sytuacji, że uczniowie uczą się w szkole do późnych godzin popołudniowych czy wieczornych" - chwali się Roman Łucarz, starosta tarnowski na łamach portalu.

Informacja spotkała się z duża aprobatą internautów. "Mam nadzieje że radni z innych miast szybko wezmą przykład ", "Brawo, wreszcie religia przy kościele" - pisali.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić