Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|

"Za moją śmierć wińcie Rosję". Podpaliła się przed budynkiem MSW

48
Podziel się:

Rosyjska dziennikarka podpaliła się przed budynkiem ministerstwa spraw wewnętrznych. Po wszystkim próbowano udzielić jej pomocy, jednak bezskutecznie.

"Za moją śmierć wińcie Rosję". Podpaliła się przed budynkiem MSW
Po lewej Irina Slavina - dziennikarka, która podpaliła się przed budynkiem rosyjskiego MSW. (Facebook, Juliya Gaidai)

W Niżnym Nowogrodzie, przed lokalnym oddziałem ministerstwa spraw wewnętrznych, podpaliła się rosyjska dziennikarka Irina Slavina. Lokalne media poinformowały, że dzień wcześniej jej mieszkanie przeszukali funkcjonariusze policji.

Przed swoją śmiercią Irina Slavina opublikowała na Facebooku wiele znaczący wpis. Wpis miał wskazać winnych zaplanowanego przez dziennikarkę zdarzenia, które skończyło się tragicznie.

Za moją śmierć proszę winić Federację Rosyjską – napisała.

"Za moją śmierć wińcie Rosję". Podpaliła się przed budynkiem MSW

Dziennikarka podpaliła się na ławce przed budynkiem ministerstwa spraw wewnętrznych. Zauważył to przechodzący obok mężczyzna. Usiłował pomóc kobiecie, ta jednak odepchnęła go od siebie.

Irina Slavina była redaktor naczelną lokalnego portalu informacyjnego "Koza Press". Serwis chwalił się, że nie ma w nim cenzury ani „rozkazów z góry”.

Dzień przed śmiercią, Slavina napisała na Facebooku, że policjanci przeszukali jej mieszkanie pod kątem broszur i ulotek opozycyjnego ruchu „Otwarta Rosja”, finansowanego przez krytyka Kremla Michaiła Chodorkowskiego. Funkcjonariusze policji zajęli notatniki, laptopy i inną elektronikę dziennikarki. Zabrano również laptopa córki i telefon komórkowy męża.

Rosyjska dziennikarka spaliła się przed MSW. Wszczęto dochodzenie

Rosyjski Komitet Śledczy wszczął wstępne dochodzenie w sprawie śmierci kobiety, która dokonała samospalenia w Niżnym Nowogrodzie. W oficjalnym oświadczeniu nie poinformowano jednak, że chodzi o Irinę Slavinę. Członkowie rosyjskiej opozycji zgodnie stwierdzili, że władze od dawna starały się wywrzeć naciski na dziennikarkę.

Przez ostatnie lata funkcjonariusze służb bezpieczeństwa poddawali ją nieustannym prześladowaniom z powodu jej działań opozycyjnych – napisał na Instagramie polityk opozycji Dmitrij Gudkow.

Inny krytyk Kremla Ilja Jaszin zauważył, że rząd łamie psychicznie ludzi sprzeciwiających się władzy.

Co za koszmar – napisał na Twitterze Jaszin.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila, lub skorzystać z czatu. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Czytaj także:

Obejrzyj także: Dziennikarka wzięła ślub z partnerką. Polski sąd zajął stanowisko

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
XYZ
2 lata temu
Jakoś ta Rosja mi nie leży.
ded
2 lata temu
Ruscy mają dość władzy, która ich wykańcza. U nas też się podpalają.
ave
2 lata temu
Sama sobie winna.Zdrajca musi liczyć się z konsekwencjami.Tak może skończyć sie praca dla obcej agentury.Była słaba psychicznie i naiwna.Powinna zdać sobie sprawe,że działania na szkode swojego kraju mogą źle sie skończyć
gość
2 lata temu
sytuacja w rosji , jest gorsza niż przed pierestrojką!
asd
2 lata temu
bezsensowna śmierć i to w męczarniach,a mogła jeszcze coś zrobić
taka prawda
2 lata temu
Ku Pamięci!!!!! 19 października 2017 54-letni Piotr Szczęsny oblał się łatwopalną cieczą, a następnie podpalił. Miał ze sobą megafon, ulotki oraz polityczny manifest. Tuż przed podpaleniem odczytywał przez megafon antyrządowy manifest. Wręczył również warszawskiej radnej list, w którym tłumaczy, dlaczego zdecydował się na tak drastyczny krok. „Chciałbym, aby prezes PiS i PiS-owska nomenklatura przyjęła do wiadomości, że moja śmierć bezpośrednio ich obciąża, i że mają moją krew na swoich rękach” – napisał.
wiem
2 lata temu
Reżim nie lubi czytać prawdy o sobie.
do olgino
2 lata temu
Czy wy jesteście robotami? Jak można takie rzeczy pisać?
goguś
2 lata temu
W POLSZU też obywatele z tego dobrobytu targają się na życie,podpalają w Warszawie, dziennie jest 16 samobójstw,ale media milczą
pytam
2 lata temu
Czy kiedyś ta ekipa kremlowa za winy odpowie?
jaaa
2 lata temu
Prześladowano ją, bo miała odwagę, aby o niewygodne sprawki Kremla pytać i pisała prawdę. Dlaczego odchodzą tak szybko ludzie szlachetni, prawi, honorowi, którym leży na sercu dobro innych?
przykre
2 lata temu
Brak różnicy między milicją Putina a milicją kaczą w Polsce .
...
2 lata temu
RIP. Kolejna ofiara służb FR. Co to za kraj? Co tam się w ogóle dzieje? Straszne.
Polacy
2 lata temu
Jak to dobrze, że Polska się od Rosji uwolniła i weszła do Unii/NATO.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić