Natalia Bogucka| 

Tak potraktowali 13-latkę. Wstrząsające nagranie z Białorusi

70

Na Białorusi trwają protesty związane z wyborami prezydenckimi. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z Grodna, na którym widać, jak milicja zatrzymuje 13-letnią dziewczynkę. Dziecko potraktowano gazem.

Tak potraktowali 13-latkę. Wstrząsające nagranie z Białorusi
13-latka zatrzymana przez milicję na Białorusi (Twitter.com, Andrzej Poczobut)

Od 9 sierpnia na Białorusi organizowane są protesty. Tego dnia odbyły się wybory prezydenckie, które według oficjalnych danych wygrał Aleksander Łukaszenka z wynikiem 80 proc. Wiele mieszkańców Białorusi uważa jednak, że wybory zostały sfałszowane.

W niedzielnych protestach w Mińsku brało udział nawet ponad 100 tys. osób. Demonstracje odbywały się również w innych miastach. Uczestnicy protestów domagali się powtórzenia wyborów i wypuszczenia więźniów politycznych. Do rozpędzenia tłumu użyto armatek wodnych. Zatrzymano ponad 100 osób.

13-latka potraktowana gazem. Nagranie z Białorusi

Do sieci trafiły szokujące nagrania z Grodna. Widać na nich, jak milicja zatrzymuje 13-letnią dziewczynkę. Andrzej Poczobut, dziennikarz i członek Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi, napisał na Twitterze, że najprawdopodobniej ona i jej ojciec byli przypadkowymi przechodniami. Mężczyzna został zaatakowany przez milicję, a córka, która stanęła w jego obronie, została potraktowana gazem. Dziecko z komisariatu odebrała matka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nagranie z Grodna zamieścił na swoim profilu także poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. "13-letnia dziewczynka zagazowana i niesiona przez milicję jak worek z kartoflami" - napisał polityk.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zobacz także: Pomógł protestującemu w ucieczce. Internet gratuluje temu białoruskiemu taksówkarzowi

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić