32-latek z Czech uciekał przed radiowozem. Złapali go na ul. Wiejskiej

16

Funkcjonariusze z raciborskiej drogówki (woj. śląskie) w trakcie patrolu zauważyli, że jeden z kierowców złamał przepisy ruchu drogowego. Mimo że dawali mu sygnały świetlne i dźwiękowe, ten nie reagował i podjął próbę ucieczki przez policjantami.

32-latek z Czech uciekał przed radiowozem. Złapali go na ul. Wiejskiej
32-letni obywatel Czech próbował uciec przed radiowozem. Funkcjonariusze nie odpuścili piratowi drogowemu. (Policja Śląska)

Jak informuje rzecznik Policji Śląskiej, funkcjonariusze zwrócili uwagę na złamanie przepisów, gdy pełnili dyżur na ulicy Powstańców Śląskich. Kierowca, który prowadził samochód marki Mercedes, przejechał przez podwójną linię ciągłą. Mimo że policjanci próbowali zatrzymać pojazd, aby wyjaśnić sytuację, zostali zignorowani.

Ucieczka przed radiowozem. Policjanci dogonili 32-latka z Czech

Ponieważ kierowca coraz bardziej się oddalał, funkcjonariusze drogówki zdecydowali się ruszyć za nim w pościg. Ostatecznie do zatrzymania pojazdu doszło dopiero w miejscowości Gorzyce na ulicy Wiejskiej.

Funkcjonariusze policji wylegitymowali kierowcę mercedesa. Okazało się, że był nim 32-letni obywatel Czech. Przekroczenie linii ciągłej oraz ucieczka przed radiowozem to nie jego jedyne przewinienia. W międzyczasie mężczyzna zdążył popełnić kilka kolejnych wykroczeń, stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko swojego, ale i pozostałych uczestników ruchu.

Ostatecznie okazało się, że powodem ucieczki 32-latka było nieposiadanie prawa do kierowania pojazdem. Obywatel Czech został przewieziony do policyjnego aresztu. Badania wykazały, że w chwili zatrzymania nie znajdował się pod wpływem alkoholu. Obecnie czeka na rozpoczęcie postępowania sądowego.

Zobacz także: Zobacz też: Łamał przepisy TIR-em. Kierowca miał pecha, nagrała go podlaska policja
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić