o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Zabija człowieka w tydzień. Amerykanie alarmują

28
Podziel się

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom ostrzegły, że śmiertelnie niebezpieczna ameba atakująca mózg przenosi się w głąb kraju. Zdaniem ekspertów to jeden ze skutków ocieplenia klimatu.

Zabija człowieka w tydzień. Amerykanie alarmują
Ameba pożerająca mózg jest śmiertelnie niebezpieczna (Getty Images)
bDYjBBFN

Pożerająca mózg ameba Naegleria fowleri przenosi się w głąb Stanów Zjednoczonych, ze "statystycznie istotnym trendem w kierunku północnym" obserwowanym od 2010 r. - twierdzą Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Jest to jeden ze skutków zmian klimatycznych, ponieważ cieplejsze temperatury umożliwiają amebie rozprzestrzenianie się na obszary, na których wcześniej nie była w stanie przetrwać.

Naegleria fowleri to organizm jednokomórkowy, często występujący w ciepłych systemach słodkowodnych, takich jak jeziora, rzeki i strumienie, a także w glebie. Może wywołać bardzo poważne pierwotniakowe zapalenie opon mózgowych i mózgu, które zazwyczaj kończy się śmiercią.

bDYjBBFP

Śmiertelnie niebezpieczna ameba. Zabija ludzi w ciągu tygodnia

Zanieczyszczona woda dostaje się do organizmu przez nos, a następnie trafia do mózgu. Ludzie nie mogą się zarazić, pijąc skażoną wodę. U chorych pojawia się gorączka, nudności, wymioty, a także sztywność karku i bóle głowy. Większość umiera w ciągu tygodnia.

bDYjBBFV

Zjadająca mózg ameba występuje głównie w Teksasie i na Florydzie, ale infekcje odnotowano również w Indianie, Maryland, Missouri, Kansas i Nowym Meksyku. Ostatnio odnotowano co najmniej dwie śmiertelne ofiary Naegleria fowleri - 3-letnie dziecko z Florydy i 6-letnie dziecko z Teksasu.

Zobacz także: Naegleria fowleri atakuje. Grasuje w ciepłych kąpieliskach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYjBBGq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Bożena
7 miesięcy temu
A może ktoś napisze coś optymistycznego
Jack40
7 miesięcy temu
Apokalipsa Izajasza :24 Oto Pan pustoszy ziemię, niszczy ją i przewraca jej powierzchnię, a mieszkańców jej rozprasza. I będzie [dotknięty] jak lud, tak kapłan, jak sługa, tak jego pan, jak służąca, tak jej pani, jak nabywca, tak sprzedawca, jak pożyczkę dający, tak biorący ją, jak wierzyciel, tak jego dłużnik. Okropnie spustoszona będzie ziemia i bezgranicznie rozdrapana, bo Pan wydał taki wyrok. Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała; świat opadł z sił, niszczeje, niebo wraz z ziemią się wyczerpały. Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców, bo pogwałcili prawa, przestąpili przykazania, złamali wieczyste przymierze. Dlatego ziemię pochłania przekleństwo, a jej mieszkańcy odpokutowują; dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi i mało ludzi zostało.
Ono
7 miesięcy temu
Farmaceutyka- Medycyna polega na kupowaniu leków, a że nie pomagają wszystkie nie ważne. Zobaczcie na przełomie 20u lat ,ile ich powstało jest samych leków przeciwbólowych ja pamiętam tabletki z krzyżykiem jak tonami w kioskach były sprzedawane i kupowane :D. A teraz Tele porada i patrz cudem wie jakim lekiem leczyć nie widząc pacjenta, żaden lekarz nie pomyśli, że nie każdy pacjent widzi swoje objawy choroby, które występują...
bDYjBBGr
Rita
7 miesięcy temu
Ale jakie ma ładne imie i nazwisko
;-D
7 miesięcy temu
No i co jeszcze?
mio
7 miesięcy temu
już dawno pisałam że koronawirus to dopiero początek w lodowcach jest ukryty koniec najobrzydliwszego gatunku człowieka
Jaro
7 miesięcy temu
Wladza opanowala nasza wolnosc tworzac Covid-19. Mlodzi ludzie traca wolonosc mlodosci ile to bedzie trwalo. Sluchajac specjalistow to plakac sie chce jak oni to tlumacza. Ludzie umierali i umierac bede na rozne choroby a teraz kazdy zgon to Covid-19.
Ok
7 miesięcy temu
Obecni amerykanie są na obcej ziemi która ich nie akceptuje. I tyle.
SZKODA SŁÓW
7 miesięcy temu
Co to już do nas nie zmierzało
matric
7 miesięcy temu
a i to mi sie podoba sa obiawy tydzien i utylizacia tak powino byc to mozna nazwac choroba
Pol
7 miesięcy temu
Ci którzy stojabzabwirusa u za tą bronią biologiczną bądź jak wkręcają niech się strzegą Boga gdy będą szli do bram.
pismak
7 miesięcy temu
"Ludzie nie mogą się zarazić, pijąc skażoną wodę". No to w czym problem?
Alice.
7 miesięcy temu
Człowiek wszystko niszczy, nasza planeta jest ruiną śmieci dymów, odpadów w rzekach, jeziorach jest pełno toksyn i o to są skutki. Jeśli świat, się nie opamięta będzie jeszcze gorzej.
bDYjBBGj
Aleksanda
7 miesięcy temu
..nie wiem jak zacząć ..strasznie wstyd mi tu pisać ..Chciałabym Bardzo Przeprosić., mam nadzieję, że Nikogo Nie Urażam w ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez Gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...Teraz jest tak, że sama często Nie Dojadam, ,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę Dobreego,Spokojnego Dnia ,. Ola z Łodzi. mbank: 13 1140 2004 0000 3102 5571 4875 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 90-552 Łódz ul. kopernika 43/7. .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić