o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aniela Siwek
|

Zjadła świstaka. Potwierdzono u niej dżumę

98
Podziel się

Na świecie odnotowuje się kolejne przypadki dżumy dymieniczej. Trzyletni chłopiec zaraził się po kontakcie z gryzoniami, natomiast 25-letnia kobieta z Mongolii zauważyła u siebie objawy po tym jak zjadła świstaka. Obecnie jest hospitalizowana.

Zjadła świstaka. Potwierdzono u niej dżumę
Kolejne osoby są zakażone dżumą. (Pixabay)
bELoRsrV

25-latka z Kobdo w Mongolii przebywa obecnie w szpitalu z objawami zakażenia dżumą. Lekarze potwierdzają, że zjadła niedawno gryzonia. Kobieta jest przetrzymywana w izolacji wraz z 19 osobami, z którymi się kontaktowała.

Infekcja została potwierdzona testami laboratoryjnymi. Kobieta w zeszłym tygodniu jadła mięso świstaka, co jest nielegalne. Wielu Mongołów ignoruje ten zakaz, bowiem świstaki uważane są za przysmak.

bELoRsrX

 Dżuma w Mongolii i Chinach

Według doniesień medialnych badany jest jeszcze jeden przypadek w Mongolii. Kolejne zakażenie może mieć miejsce w ajmaku chentejskim. Nie jest powiązane z tym z Kondo. W tym roku Mongolia zgłosiła 22 przypadki, z czego sześć potwierdzono testami. Jest to najwyższa liczba od dekady. 

Zobacz także: Pierwsza plaga w historii ludzkości. Duńscy eksperci przedstawili nowe dowody

Istnieje podejrzenie, że 3-latek z Chin także ma dżumę. Dziecko miało kontakt ze szczurami, które później znaleziono martwe. Doszło do tego w jednej z wiosek w Menghai. Hrabstwo natychmiast zareagowało, izolując wszystkich zagrożonych. 

bELoRssd

Dżuma dymienicza jest chorobą bakteryjną przenoszoną przez pchły żyjące na gryzoniach. Może zabić dorosłego człowieka w mniej niż 24 godziny, jeśli nie zostanie rozpoznana i wyleczona na czas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELoRssy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(98)
Anka
rok temu
A świstak zawija w te... a nie to jego zawinęli :P
Lem
rok temu
Choroba LGWODBYTNICE jest najgorszą
Hejtusik
rok temu
Podobno rozniosła się po świecie gorsza choroba. Choroba łykania co powiedzą i napiszą
bELoRssz
cholera
rok temu
Smacznego !
Gimby piszo?
rok temu
To w Chinach są hrabstwa? I może jeszcze hrabiowie?
no kto
rok temu
I kto teraz będzie zawijać te sreberka?
gienek
rok temu
Zjadła świstaka, objawy -zaczęła świstać i przepowiadać zimę w Mongolii bo to był świstak z Dnia Świstaka.
proszęopomoc
rok temu
.                ..nie wiem sama .. od czego zacząć.. Przepraszam.. , że tu pisze.., mam nadzieję, że Nikogo Nie Urażam w ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko..Ciężko Mi Pisać o swoich problemach. , każdy ma swoje własne.,, Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie  moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez Gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...Teraz jest tak, że sama często Nie Dojadam, ,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca ,, Życzę Wszystkim dobrego Wtorkowego Wieczoru .. Ola z Torunia          SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu: 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7,                .
bohdan
rok temu
azjaci jak widać zżerają wszystko co zbyt wolno przed nimi ucieka, ale jedno dobre, że jak coś stwierdzą to konsekwentnie izolują podejrzany obszar i zarazę opanowują. A w krajach "demokracji" zaraza szaleje w najlepsze.
Pirx
rok temu
Najgorsze, że człowiek wcale nie musi jeść mięsa, a je mięso szkodząc planecie, marnując swoje zdrowie i zamęczając braci mniejszych...
hehehe
rok temu
kuchnia azjatycka
Dziadek
rok temu
a świstak już nie zawija w sreberka.
pon żniwiarz
rok temu
Ludzie opamietajcie się nadchodzą czasy ostateczne antychryst walczy o panowanie na swiecie tylko wiara was ocali przed potepieniem
bELoRssr
ania
rok temu
Czyli zacznie się jak 1364 roku , dzuma rozlała się po całej Europie za sprawą wojsk mongolskich, które chciały zdobyć Krym. Wszystkie pandemie przychodzą do nas ze wschodu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić