Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Chciał zdobyć skarb nazistów. Nie żyje 4-osobowa rodzina

131
Podziel się:

Francuz Hubert Caouissin myślał, że szwagier ukrywa złoto ze skarbu schowanego przed nazistami i nie chce go oddać siostrze. Zabił brata żony i całą jego rodzinę. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa, w więzieniu spędzi 30 lat.

Chciał zdobyć skarb nazistów. Nie żyje 4-osobowa rodzina
Zabił rodzinę, bo myślał, że ukrywają złoto (YouTube)

Do tragicznego zdarzenia doszło jeszcze w lutym 2017 roku w Nantes w zachodniej Francji. Hubert Caouissin był przekonany, że jego krewni odziedziczyli złoto po nazistach i przechowują je w swojej piwnicy. Myślał, że skoro jest to spadek, jego żonie też należy się jego część. Był przekonany, że to część 50-kilogramowego ładunku, ukrytego przez Bank Francuski podczas niemieckiej okupacji.

Jak pisze "The Guardian", złoto miało zostać znalezione przez ojca Lydii i Pascala Troadeców w 2006 roku w Brest, gdzie mężczyzna miał prowadzić prace budowlane. Sprawca uważał, że mężczyzna zabrał znalezisko do własnego domu i ukrywał je aż do śmierci. Później w testamencie miał przekazać skarby szwagrowi Huberta, i dlatego część złota należna była też jego siostrze.

Nie było dowodów

Jak twierdzili świadkowie w sądzie, nigdy nie było dowodów na to, że taki skarb był rzeczywiście kiedykolwiek odnaleziony. Z zeznań wynika, że sprawca za dużo uwagi poświęcał temu tematowi. Szpiegował swoją rodzinę, a policji powiedział, że w dniu zabójstwa podsłuchiwał rozmowy swoich ofiar lekarskim stetoskopem. Następnie schował się w garażu i planował przeszukać mieszkanie.

Później mężczyzna wszedł do mieszkania i zabił 49-letnich małżonków oraz ich dzieci, 21-latka i 18-latkę. Małżeństwo zostało zamordowane łomem. Dzieci zginęły we śnie. Z ustaleń prokuratury wynika, że zabójca przez kilka dni ukrywał zwłoki. Policja znalazła później 379 fragmentów ludzkiego ciała w pobliżu farmy w odległej części Bretanii.

Posprzątał dom

Aby ukryć ślady zabójstwa, sprawca posprzątał dom. Wyglądał później, jakby ludzie z niego po prostu zniknęli, zostawiając po sobie ślady codziennego życia. W pozbyciu się ciał uczestniczyła też żona zabójcy, 52-letnia Lydie Caouissin. Za to została ona skazana na 3 lata więzienia.

Jak powiedziała matka zabójcy dziennikowi "Le Parisien", jej syn pracował w bazie wojskowej w Brest jako inżynier, ale zachorował na "wypalenie". Mężczyzna miał często wspominać o "rodzinnej legendzie" związanej ze złotem, ale nikt z krewnych nie wierzył w jego istnienie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(131)
Aerodyna
rok temu
Serio 30 lat i 3 lata, powinno być kara śmierci i dożywocie, niestety na świecie nie ma sensownych kar, w średniowieczu były dużo lepsze.
Nemeczek
rok temu
I w czym miało pomóc zamordowanie tych osób? Jak chciał przeszukać dom, mógł ich wysłać do kina
nicram
rok temu
30 lat za zabójstwo 4 osób - to kraj prawdziwej demokracji i poszanowania praw człowieka. Miód na serce Bodnara
fgjnfsy
rok temu
Nawet gdyby miał rację, to warto mordować dla tego złota? Inna sprawa raz pokazujecie chłopa z belką na oczach, później dwa razy bez. trochę konsekwencji.
mmm
rok temu
Zona też zasługuje na dożywocie. Sędzia za zbyt niski wyrok na 3 lata do paki.
Patriota
rok temu
Nie lubię Niemców i Francuzów.
Goty Rybak
rok temu
Dlaczego używacie obcego zwrotu? Może być "Niemcy", może być "Hitlerowcy" może być " francuscy kolaboranci"...!!! Nie dla tekstów nie zakłamujących historię!!! Realizujecie plan niemieckich służb BND , które wybielają swoje zbrodnie.
Polak
rok temu
widać na o2 słowo Niemcy jest zakazane.Ale to Niemcy a nie naziści są za to wszystko odpowiedzialni
Heja
rok temu
Urwa piszcie NIEMCY a nie nazisci bo to jest chyba ufo
Anex
rok temu
Naziści... najbardziej tajemniczy naród na świecie.
Heh
rok temu
Może i tak jej albo jemu opłacało się to nieważne ile odsiedzą skarb jest sprawa zamiecili pod dywan. Coś jak sprawa dwuch wieżowców k Tower albo nieważnych wyborów, afery współistniejące Szumowski itp.
Bbb
rok temu
Pazernosc i rzadza pieniedzy jest straszna.
Haste
rok temu
XXI, ale gorączka złota trwa...
Dziadek emery...
rok temu
A w WP boją się nazwać tych od skarbu?T o byli Niemcy,III Rzesza Niemiecka ,to do nieuka redaktora.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić