Zabili Polaka na Wyspach. Do 13-latka dołączył drugi zatrzymany

41

Kilka dni po śmierci 46-letniego Dariusza W. londyńska policja poinformowała o drugim zatrzymaniu w tej sprawie. Pierwszym ujętym podejrzanym był 13-letni chłopiec. Brytyjska policja wciąż apeluje do mieszkańców o pomoc w znalezieniu pozostałych napastników.

Zabili Polaka na Wyspach. Do 13-latka dołączył drugi zatrzymany
46-letni Dariusz W. został zabity przed swoim domem w Londynie. (Facebook)

Drugim zatrzymanym w sprawie zabójstwa Polaka jest 27-letni mężczyzna. Londyńska policja poinformowała o tym w sobotę po południu. Pierwszym ujętym podejrzanym był 13-latek, który został aresztowany w piątek. Nastolatek został tego samego dnia zwolniony za kaucją, jednak ma stawić się w sądzie na początku lutego - informuje PAP.

Rodzina Dariusza jest zrozpaczona i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ich w tym czasie wesprzeć. Potrzebujemy teraz pomocy obywateli, aby znaleźć osoby odpowiedzialne. Wzywam miejscowych do przejrzenia kamer samochodowych; być może uchwyciły coś, co może być dla nas ważne - mówił nadinspektor Wayne Jolley z Wydziału Przestępczości Met, który prowadzi śledztwo ws. zabójstwa, cytowany przez BBC.

W czwartek przeprowadzono sekcję zwłok. Potwierdziła, że przyczyną śmierci Polaka były rany kłute. 46-latek został dźgnięty nożem w pachwinę i klatkę piersiową.

Śmierć 46-letniego Dariusza W. wstrząsnęła nie tylko Polakami. Mężczyzna zmarł 4 stycznia krótko po północy i był pierwszą ofiarą zabójstwa w Londynie w 2022 roku. Został zaatakowany nożem przez grupę mężczyzn, z którymi pokłócił się na ulicy przed swoim domem na High Street w Yiewsley, niedaleko West Drayton.

Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić