Zabójca George'a Floyda odcięty od świata. 23 godziny na dobę w izolacji

31

Zabójca George'a Floyda Derek Chauvin przetrzymywany jest w izolacji przez 23 godziny na dobę w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Przebywa w jednoosobowej celi i nie ma kontaktu z innymi osadzonymi - informuje służba więzienna w stanie Minnesota.

Zabójca George'a Floyda odcięty od świata. 23 godziny na dobę w izolacji
Były policjant we wtorek został uznany za winnego zabójstwa George'a Floyda. (YouTube)

Chauvin we wtorek został uznany za winnego zabójstwa George'a Floyda. Były policjant przebywa w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Funkcjonariusze odwiedzają go co 30 minut, a jego posiłki są dostarczane wprost do jego celi. Przebywa w niej 23 godziny na dobę.

To dla jego bezpieczeństwa - powiedział rzecznik slużb więziennych stanu Minnesota.

Jak wyglądają warunki, w jakich przebywa Chauvin? Dziennikarz CNN Jim Sciutto pokazał na Twitterze zdjęcia innej celi, bardzo podobnej do tej, w której przebywa Chauvin.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Policjantowi grozi do 40 lat więzienia

Ława przysięgłych w Minneapolis uznała Chauvina za winnego w procesie o zabójstwo Afroamerykanina George’a Floyda. Chauvinowi grozi do 40 lat więzienia za morderstwo drugiego stopnia, do 25 lat za morderstwo trzeciego stopnia i do 10 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci. Zarzuty są rozpatrywane oddzielnie, kara może więc zostać skumulowana.

Floyd zmarł 25 maja zeszłego roku w trakcie aresztowania. Derek Chauvin obezwładnił Afroamerykanina, który początkowo stawiał opór, przyciskając kolanem szyję leżącego na ziemi i skutego 46-letniego mężczyznę przez około 9 minut. Śmierć Floyda doprowadziła do masowych protestów w USA i na całym świecie.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić