aktualizacja 

Zabójca z Rosji schwytany. Wpadł w Gdyni

55

Policjanci z Trójmiasta zatrzymali 42-letniego mężczyznę, obywatela Gruzji, poszukiwanego czerwoną notą Interpolu. Funkcjonariusze zostali skierowani do jednego ze sklepów, w którym doszło do kradzieży. Poszukiwany trafił już do policyjnego aresztu.

Zabójca z Rosji schwytany. Wpadł w Gdyni
Zabójca z Rosji schwytany. Wpadł w Gdyni (Policja)

W poprzedni piątek policjanci z Trójmiasta zostali skierowani na interwencję do jednego ze sklepów znajdującego się w Gdyni, gdzie według zgłoszenia pracownik ochrony ujął mężczyznę, który dokonał kradzieży.

Nikt nie spodziewał się jednak, że ochroniarz złapał nie byle jakiego przestępcę, tylko mężczyznę, którego szukali policjanci w wielu krajach.

Jak czytamy na stronie policji, sprawcą kradzieży okazał się 42-letni obywatel Gruzji. Podczas dalszych czynności okazało się, że mężczyzna jest podejrzany i poszukiwany czerwoną notą Interpolu za zabójstwo na terenie Rosji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Senator do Przyłębskiej. "Jest o krok żeby zrobić wielki zakalec"
Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Decyzją Sądu Okręgowego na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu - mówi mł. asp. Marek Kobiałko z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Kolejny sprawca kradzieży zatrzymany

W ostatnich dniach w Gdyni doszło do jeszcze innego głośnego zatrzymania. Najpierw mundurowi otrzymali informacje, że w Pucku miało dojść do kradzieży osobowego hyundaia.

Policjanci użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych aby zatrzymać kierowcę hyundaia do kontroli drogowej. Kierowca nie zatrzymał się tylko gwałtownie przyspieszył, nie reagując na żadne sygnały. Na skrzyżowaniu ul. Kartuskiej z ul. Morską skręcił w lewo w ul. Morską w kierunku Rumi.

W pewnym momencie przed uciekającym pojawiły się dwa samochody na obu pasach ruchu, więc zaczął gwałtownie hamować w wyniku czego nie opanował pojazdu, uderzył w krawężnik, wjechał na chodnik, a następnie w żywopłot. Kierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo ale po chwili został zatrzymany przez mundurowych.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić