Natalia Bogucka| 

Zabójstwo 5-letniego Dawidka Ż. Zapadła decyzja

6

Sprawą zabójstwa 5-letniego Dawidka Ż. z Grodziska Mazowieckiego żyła cała Polska. Dziecko zostało zamordowane przez swojego ojca, który później popełnił samobójstwo. Prokuratura podjęła końcową decyzję w tej sprawie.

Zabójstwo 5-letniego Dawidka Ż. Zapadła decyzja
5-letni Dawidek został zamordowany przez swojego ojca (Policja)

5-letni Dawidek Ż. z Grodziska Mazowieckiego zaginął 10 lipca ubiegłego roku. Po 10 dniach intensywnych poszukiwań odnaleziono jego ciało przy zbiorniku retencyjnym koło autostrady A2 przy węźle Pruszków.

Podejrzanym o zabójstwo chłopca był od początku jego ojciec Paweł Ż. W dniu zaginięcia dziecka mężczyzna popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg.

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa Dawidka Ż.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa Dawidka Ż. Powodem tej decyzji jest śmierć oskarżonego, czyli ojca chłopca.

Sekcja zwłok 5-latka wykazała, że bezpośrednią przyczyną jego śmierci był wstrząs krwotoczny. Na ciele dziecka znaleziono 11 ran kłutych klatki piersiowej i brzucha.

W samochodzie Pawła Ż. odnaleziono ślady krwi Dawidka. W organizmie mężczyzny nie stwierdzono alkoholu. Śledczym do tej pory nie udało się odnaleźć narzędzia zbrodni, najprawdopodobniej noża.

Zobacz także: Potrącił dziecko na przejściu dla pieszych. Mamy nagranie

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić