Zabójstwo Sarah Everard. Brytyjczycy w szoku. Potrzebna była dokumentacja dentystyczna

125

Funkcjonariusz policji, którego oskarżono o porwanie i zabójstwo Sarah Everard, pojawił się w sobotę na przesłuchaniu w sądzie. Na sali sądowej rozprawiano m.in. o szczegółach znalezienia zwłok zamordowanej kobiety. Sprawa wstrząsnęła Wielką Brytanią.

Zabójstwo Sarah Everard. Brytyjczycy w szoku. Potrzebna była dokumentacja dentystyczna
Policjant oskarżony o zabójstwo 33-latki stanął przed sądem (Policja w Londynie)

Wayne Couzens został aresztowany we wtorek w związku ze śmiercią 33-letniej Sarah Everard w Londynie. W piątek policjant usłyszał oficjalne zarzuty o uprowadzenie i zabójstwo, a w sobotę stanął przed sądem na wstępnym przesłuchaniu.

Zabójstwo 33-latki w Londynie. Oskarżony stanął przed sądem

Everard ostatni raz była widziana, gdy wracała do domu w Brixton z Clapham w południowym Londynie w zeszłym tygodniu. Ciało zaginionej zostało znalezione na obszarze leśnym w Ashford w hrabstwie Kent.

Podczas sobotniego przesłuchania Westminster Magistrates’ Court usłyszał, że ciało Everard znaleziono w dużej torbie, podobnej do tych używanych przez budowniczych do transportu ciężkich ładunków. Zwłoki zidentyfikowano na podstawie dokumentacji dentystycznej.

Jak donosi BBC, oskarżony w sądzie miał widoczną ranę na głowie i mówił bardzo cicho. Główny sędzia Paul Goldspring osadził go z powrotem w areszcie, a 16 marca ma ponownie pojawić się w sądzie.

Policjant oskarżony o morderstwo

48-letni Couzens dołączył do policji w 2018 r. Przed aresztowaniem pełnił służbę w Dowództwie Ochrony Parlamentarnej i Dyplomatycznej, jednostce zbrojnej odpowiedzialnej za ochronę parlamentu i ambasad w Londynie.

W dzień zginięcia 33-latki kończył swoją zmianę obok ambasady USA niedaleko miejsca zaginięcia kobiety. Powodem jego aresztowania było widziane w pobliżu auto Couzensa.

W piątek Couzens został przewieziony do szpitala po raz drugi w ciągu 48 godzin, w związku z urazem głowy, doznanym w areszcie. Wcześniej był leczony w szpitalu z powodu innej rany głowy, która pojawiła się również kiedy oskarżony był sam w swojej celi.

Zobacz także: Atak na osoby LGBT. Ryszard Czarnecki zajął bardzo mocne stanowisko
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić