Zniknęła bez śladu. Aresztowano policjanta. "Szokujące i niepokojące"

35

Londyńska Policja Metropolitalna dokonała aresztowania jednego ze swoich funkcjonariuszy. Jest on jedną z osób podejrzanych o udział w zaginięciu 33-letniej Brytyjki. Sarah Everard zniknęła w tajemniczych okolicznościach tydzień temu. Trwają jej poszukiwania.

Zniknęła bez śladu. Aresztowano policjanta. "Szokujące i niepokojące"
Sarah Everard zniknęła w tajemniczych okolicznościach tydzień temu (Policja)

Jak podaje BBC, Sarah Everard po raz ostatni była widziana cała i zdrowia w środę 3 marca. Tamtego dnia 33-latka została zarejestrowana przez kamery monitoringu w Clapham w południowo-zachodniej części Londynu.

Tragicznego wieczoru Everard odwiedzała swojego przyjaciela, a po wizycie wracała pieszo do domu. Powinna być na miejscu po około 50 minutach, jednak prawdopodobnie nigdy tam nie dotarła. Jej telefon po raz ostatni logował się w parku, który stał się później jednym z miejsc poszukiwań.

Sarah Everard – zaginięcie. Szok po aresztowaniu policjanta

W wyniku śledztwa londyńskich śledczych doszło aresztowania dwóch osób, podejrzanych o udział w zaginięciu 33-latki. Jedną z nich jest funkcjonariusz policji, a drugą – kobieta, która z nim mieszka. Ujawniono, że otrzymała ona zarzuty pomocy sprawcy przestępstwa. Na razie nie wiadomo jednak, o co oskarżony został drugi z aresztowanych.

Funkcjonariusze Londyńskiej Policji Metropolitalnej (MPS) nie ukrywają, że aresztowanie jednego z nich było prawdziwym szokiem. W czasie zniknięcia Everard podejrzany nie pełnił służby. Rzecznik MPS nie potwierdził, czy Sarah Everard znała mężczyznę, który może odpowiadać za jej zaginięcie.

Będziemy nadal pracować nad tą sprawą, ale fakt, że aresztowany jest jednym z funkcjonariuszy Londyńskiej Policji Metropolitalnej, wywołuje zarówno szok, jak i głęboki niepokój – zapowiedział zastępca komisarza Nick Ephgrave cytowany przez BBC.
Zobacz także: Zobacz też: Aresztowali ośmioletnie dziecko. Chłopiec doznał traumy
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić