Zabójstwo w sytuacji wojny. Ksiądz tłumaczy, czy to grzech

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest bardzo aktywny na TikToku. Chętnie odpowiada na pytania internautów. Tym razem jedna z obserwatorek zapytała, co w sytuacji zabicia drugiej osoby w obronie własnej, gdy toczy się wojna. Ksiądz szczegółowo wyjaśnił, jak należy postrzegać taki grzech.

Zabójstwo w sytuacji wojny. Ksiądz tłumaczy, czy to grzech
Ksiądz Piotr Jarosiewicz (Twitter)

Ksiądz Piotr Jarosiewicz posługuje w jednej z parafii w diecezji drohiczyńskiej. W wolnym czasie jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Na tiktokowym kanale śledzi go już ponad 294 tys. użytkowników.

Oprócz modlitwy duchowny chętnie odpowiada na różne pytania internautów. Jedna z kobiet zapytała księdza wprost:

Moja córka pyta, czy jeśli będzie wojna, czy zabicie człowieka w obronie własnej, czy bliskich jest grzechem ciężkim niewybaczalnym, bez szans na niebo? - ksiądz zamieścił zdjęcie z pytaniem od obserwatorki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz o kontaktach na Białorusi. „Migranci są tylko i wyłączenie elementem tej gry”

Wikariusz szczegółowo wyjaśnił, dlaczego w sytuacji wojny należy się bronić, nawet jeśli będziemy zmuszeni pozbawić kogoś życia.

- Przede wszystkim wojna to zło, bo nie musimy się bić. Mamy za zadanie żyć w pokoju. Natomiast, jeśli wchodzą do twojego lub mojego domu, chcąc zrobić krzywdę osobom, które kochasz to mamy obowiązek się bronić. Mamy za zadanie bronić tych, których mamy blisko, tych których kochamy. Tych, za których jesteśmy odpowiedzialni, czyli wy rodzice za dzieci - tłumaczy ksiądz Piotr.

- Obrona naszego domu, naszej gospody, naszego państwa nie jest grzechem, jest obowiązkiem wynikającym z miłości dbania o tych których mamy, więc nie jest grzechem wtedy, kiedy przyjdzie nam w obronie naszych najbliższych targnąć się aż do tego, żeby pozbawić życia innego - dodaje duchowny.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić