Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Zadał Tuskowi krótkie pytanie. Cała sala biła brawo

290
Podziel się

Na zjeździe Campus Polska Przyszłości w Olsztynie Donald Tusk miał okazję odpowiedzieć na pytania uczestników. Jeden z mężczyzn obecnych na sali zapytał wprost: "Kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem?". Lider PO szczerze odpowiedział.

Zadał Tuskowi krótkie pytanie. Cała sala biła brawo
Donald Tusk podał jasne deklaracje w sprawie związków partnerskich (PAP)
bEIVmfyZ

Na piątkowym otwarciu zjazdu Campus Polska Przyszłości w Olsztynie padły pierwsze deklaracje ze strony Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego. Uczestnicy mogli zadawać pytania byłemu premierowi i prezydentowi Warszawy. Poruszono oczywiście najbardziej kontrowersyjne kwestie, które od miesięcy dzielą Polaków na dwa obozy. Jeden z mężczyzn, przedstawiający się jako Linus z Warszawy, zapytał krótko: "Kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem?". Publiczność nagrodziła go za to brawami.

Jestem politykiem ostrożniejszym niż Rafał, niż większość z was mogłaby oczekiwać, jeśli chodzi o te mocne, potrzebne zmiany obyczajowe w Polsce. Ostrożniejszym dlatego, że jestem przekonany, że dla bardzo wielu Polaków to jest ciągle coś, co niełatwo przychodzi im akceptować - zaczął Donald Tusk.
bEIVmfzb

Lider Platformy Obywatelskiej podkreślił, że chce robić wszystko, "aby osoby nieheteroseksualne czuły się nie tylko uprawnione do zawarcia związku małżeńskiego, ale także, żebyśmy wszyscy czuli się wobec siebie dobrze, żebyśmy znaleźli w sobie gotowość do akceptacji".

Nie znam daty, bo wymagałoby to zmiany przepisów w Polsce. Jeśli będę stał na czele większości parlamentarnej, to jedną z pierwszych decyzji będzie decyzja o zgodzie na związki partnerskie - powiedział Donald Tusk.
bEIVmfzh

Po tej odpowiedzi na sali rozległy się brawa. Jednak nie wszyscy przedstawiciele środowiska cieszą się z takich zapowiedzi. Niektórzy w przyszłość patrzą sceptycznie wspominając, że obietnice wyborcze nie zawsze są realizowane. Bart Staszewski napisał na Twitterze:

Dzisiaj Donald Tusk pytany o śluby LGBT odpowiedział, że może dać tylko związki partnerskie. To nie jarmark, żeby się targować. Polki i Polacy oczekują pełnej równości, a nie protezy. Chcemy równości, która Panu wystaje zza pleców.
Zobacz także: Małżeństwa osób LGBT. Tak Rumun i Amerykanin walczą o sprawiedliwość
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVmfzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(290)
Obieżyświat
2 miesiące temu
Weźmie ślub w 13 województwach , po za strefą wolną od LGBT, czyli byłym województwem małopolskim.
Keluic
2 miesiące temu
Czy to jest priorytet dla Tuska? Ja temu panu już dziękuję.
henryk
2 miesiące temu
przeciez codziennie moga sobie slubowac milosc doodbytowa i wiernosc nikt im nie broni
bEIVmfzD
Bobi
2 miesiące temu
Gaz
Adam
2 miesiące temu
Tusk jest zbyt ostrożny. Tylko Lewica da nam małżeństwa dla wszystkich
98% mowi
2 miesiące temu
Polski i Polacy oczekują... Nie masz jaja żeby mówić za siebie, i mówisz za mnie a ja mam odmienne zdanie? Mężczyzna+mężczyzna nie może być małżeństwem to jest zarezerwowane dla m+K. (Małżeństwo, małż od męża, żenstwo od żony). Niech sobie nadadzą inną nazwę: gejerstwo czy coś, a nie udają że są mężem i żoną. Podpiszą sobie umowę u notariusza i papier mają. Niech nie włażą z buta i w życie 98% społeczeństwa bo sobie tego nie życze
Anjax
2 miesiące temu
Jak zwykle zamiast odpowiedzi się wykrecil
Anjax
2 miesiące temu
Jak zwykle zamiast odpowiedzi się wykrecil
gość
2 miesiące temu
Nie pytaj się Tuska tylko czym prędzej idż do lekarza Psychiatry, on ci powie.
Hwdp
2 miesiące temu
Niech sie pobierają ich sprawa będzie ciekawiej tylko wara od dzieci.
Hwdp
2 miesiące temu
Niech sie pobierają ich sprawa będzie ciekawiej tylko wara od dzieci.
Mario
2 miesiące temu
Tusk nie przyjechał by ogłosić jakiś program który ulepsza nasz kraj. Tusk przyjechał bo Nowak jest zagrożeniem b.powaznym tusk wie że zeznania Nowaka go zatopia
KK 07
2 miesiące temu
Nie interesuje mnie kto z śpi ,ale dzieci tylko dla par heteroseksualnych. Co z psychiką dzieci które będą wychowywać dwie panie lub panów?
bEIVmfzv
buuuu
2 miesiące temu
Tusk i Tusk.... już wystarczy , dziękujemy, może niech komin zacznie malować , jeśli się nudzi...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić