Zaginął 25-letni mieszkaniec Krakowa. Rodzina oferuje nagrodę za pomoc

14

Policja prosi o pomoc w znalezieniu Dawida Wojdy z Krakowa. 25-latek wyszedł z domu 22 lipca i słuch po nim zaginął. Rodzina oferuje nagrodę dla osoby, która wskaże miejsce pobytu zaginionego.

Zaginął 25-letni mieszkaniec Krakowa. Rodzina oferuje nagrodę za pomoc
25-latek zaginął w lipcu 2022 roku. (Policja)

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie przekazuje, że zaginął 25-letni Dawid Wojda. Po raz ostatni widziano go przy ul. Gersona w Krakowie.

Zaginął 25-latek z Krakowa

Zaginiony ma 180 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, długie i ciemne włosy oraz zarost w postaci brody.

Dawid Wojda od grudnia 2020 roku mieszkał przy ulicy Gersona 18 w Krakowie. Jak przekazuje na Facebooku Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska, 25-latek po raz ostatni kontaktował się z bliskimi w środę 20 lipca. W sobotę, 23 lipca mieli odwiedzić go rodzice. Bliscy ustalili, że 22 lipca mógł chcieć udać się do Galerii Bronowickiej. To ostatnie ślady po zaginionym.

Miał zamiar uporządkować mieszkanie przed przyjazdem rodziców i prawdopodobnie udać się do śmietników typu "dzwon", które są dość odległe od miejsca zamieszkania. Niewykluczone, że mógł w tym celu skorzystać z taksówki. Wiadomo, że opuścił mieszkanie o godzinie 8:30. Przed wyjściem wyszukiwał kolejno ulice: Sosnowiecką, Jasnogórską i Walerego Eliasza Radzikowskiego. Pan Dawid ma ze sobą telefon, lecz jest on nieaktywny – czytamy na profilu facebookowym Stowarzyszenia Zaginieni Cała Polska.

Ustalono kiedy po raz ostatni miało miejsce logowanie telefonu. Było to 22 lipca około godziny 14:00 w Zabierzowie. Od tamtej pory telefon zaginionego 25-latka jest nieaktywny.

Policja apeluje o pomoc. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komisariatem Policji VI w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-917, 47-83-58-327 lub numerem alarmowym 112. Rodzina przewidziała nagrodę w wysokości 2 tys.złotych dla osoby, która pomoże w odnalezieniu 25-latka.

Zobacz także: Tragedia w Chorwacji. Są pierwsze hipotezy na temat przyczyn wypadku
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić