aktualizacja 

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Ustalenia "których nikt się nie spodziewał"

1290

Archiwum X, które prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek, dotarło do nowych faktów, które mogą być przełomem - podaje "Fakt". Według śledczych najnowszych ustaleń "nikt się nie spodziewał" i nie są to pozytywne informacje dla bliskich Iwony.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Ustalenia "których nikt się nie spodziewał"
Iwona Wieczorek (Facebook)

Iwona Wieczorek z Gdańska zaginęła w lipcu 2010 roku. Po raz ostatni została zarejestrowana przez kamery przy wejściu nr 63 na plażę w Gdańsku Jelitkowie i od tego czasu ślad po niej zaginął. Nadal nie podano oficjalnych wyników śledztwa, ani nie odnaleziono ciała dziewczyny.

Sprawą zajęło się Archiwum X

Odpowiedzi na to pytanie szukali też prywatni detektywi, ale nikomu nie udało się rozwiązać tej zagadki. Mama Iwony straciła już nadzieję na odnalezienie córki żywej. – Chciałabym dowiedzieć się po prostu, co się z nią stało, bez tej wiedzy nie da się żyć – mówiła w rozmowie z "Faktem".

Prokuratura w Gdańsku umorzyła śledztwo w 2012 roku, po półtorarocznych poszukiwaniach, a w 2018 roku sprawą zajęła się Prokuratura Krajowa w Warszawie. Rok później zaginięcie Iwony Wieczorek zaczęło badać Archiwum X - Małopolski Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Ustalenia, "których nikt się nie spodziewał"

Śledczy przeprowadzili eksperyment procesowy, śledząc za pomocą drona drogę, którą wówczas pokonywała 19-letnia Iwona. O wynikach eksperymentu nie poinformowano, ale z informacji "Faktu" wynika, że udało się rozwiązać zagadkę zaginięcia dziewczyny.

Z informacji dziennika wynika, że najnowsze ustalenia śledczych są takie "jakich nikt się nie spodziewał" i niestety nie są to pozytywne informacje dla bliskich Iwony. - Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie udzielamy bliższych informacji – mówi "Faktowi" prok. Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej.

Zobacz także: Policjantka z Polski o pracy w Chorwacji. "Zdarzają się pobicia"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić