o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Zagotowało się! Niemcy piszą o skandalu. Padają nazwiska Kaczyńskiego i Lichockiej

1089
Podziel się

Niemiecki tabloid "Bild" skrytykował posłankę PiS Joannę Lichocką. Chodzi o jej propozycję, aby lekarze zatrudnieni w Niemczech dostali urlopy i na czas pandemii wrócili do Polski.

Zagotowało się! Niemcy piszą o skandalu. Padają nazwiska Kaczyńskiego i Lichockiej
Joanna Lichocka (Newspix, DAMIAN BURZYKOWSKI)
bDnkfeMl

"Bild" napisał o "skandalu w stosunkach polsko-niemieckich". Tabloid twierdzi, że najpierw Polska odrzuciła propozycję pomocy od Niemiec, a później zaatakowała prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera.

"Bild" przywołuje słowa Joanny Lichockiej

Niemiecki dziennik przywołał wypowiedź Joanny Lichockiej. Posłanka PiS w rozmowie z "Faktem" stwierdziła, że lekarze zatrudnieni w Niemczech powinni dostać płatne urlopy i na czas pandemii wrócić do Polski.

bDnkfeMn
Posłanka podąża więc kursem polskiego rządu i rządzącej partii PiS. Jej przywódca, wicepremier Jarosław Aleksander Kaczyński, uważa Polaków, którzy opuścili swoją ojczyznę, by pracować w innych krajach Unii Europejskiej, za "gorszych", czyli "zgniłe jabłka”, które szkodzą ojczyźnie, zamiast pozostać w domu i wspierać naród - napisał w artykule Hans-Jörg Vehlewald.

W niemieckim tabloidzie czytamy także, że Polska prawie dorównuje Niemcom pod względem nowych zakażeń i zgonów, choć ma połowę mniej mieszkańców. "Bild" pisze, że w Polsce wykonuje się również znacznie mniej testów, niż wynosi średnia UE.

Pacjenci z objawami COVID-19 i bez nich otrzymują teleporady i odradza się im konsultacji w przychodniach i klinikach. Karetki pogotowia z osobami o podwyższonym ryzyku są kierowane do szpitali, ponieważ łóżek i respiratorów dla zakażonych jest niewiele, zwłaszcza na prowincji - pisze "Bild".
bDnkfeMt

Joanna Lichocka odpowiedziała na artykuł "Faktu", w którym przywołano tekst "Bilda".

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Wiceminister Waldemar Kraska o testach antygenowych w Polsce. Zdradza szczegóły

bDnkfeMu
bDnkfeMO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1089)
Janosik 007
2 tyg. temu
Przecież Karczewski powiedział niech jadą.
Rolnik
2 tyg. temu
A jeszcze nie tak dawno było: "Niech wyjeżdżają !" Przypominam, że to kobieta, profesorskie dziecko o najwyższym poziomie kultury, nie tak dawno, na sali plenarnej wykonała obsceniczny gest, typowy dla kręgów żulii i knajactwa, zyskując aplauz swego środowiska politycznego. Ta Pani została demokratycznie wybrana posłanką na sejm. Jaki naród, tacy posłowie i wicepremierzy, kalający legendę inteligenckiego Żoliborza ("mordy zdradzieckie"). Jaki naród, taki patriotyzm, który mamy okazję oglądać co roku 11 listopada. Dla wiceprzewodniczącego rządzącej partii, był to "wspaniały marsz patriotów". Efektem tego marszu było ponad 30 rannych policjantów. Quo vadis Poloniae?
marek
2 tyg. temu
5 lat temu podczas strajku lekarzy pisowcy im powiedzieli że na ich miejsce przyjdą lekarze z Ukrainy- taki właśnie mamy Rząd. Z nauczycielami będzie tak samo ,nie będzie miał kto uczyć przez dobrą zmiane
bDnkfeMP
realista
2 tyg. temu
PiS najpierw wypędził lekarzy z polski, a teraz żąda ich powrotu. Ktoś nie ma wszystkich klepek.
Femigiusz
2 tyg. temu
Zalosne ....ani krzty honoru ani godnosci , tylko wstyd i wstyd
Najnowsze komentarze (1089)
ja123
1 tyg. temu
Cytując klasyka pandemia w odwrocie.
Ewa
1 tyg. temu
Germanische. Schweine Solen abhauen nach Sachsen oder Bayern Polska dla Polakow
Dramat
1 tyg. temu
Wstyd ze tacy ludzie nas reprezentują.po co ich tyle w tym sejmie rządzie?? Pieniądze są potrzebne lekarzom i pielęgniarkom oraz całej służbie zdrowia na leczenie i ratowanie życia!!!A to siedzą tylko obrazują i wstyd robią na cały świat!!! 4 szpital polowy budują ja sie pytam gdzie ta kasa poszła ?nasze pieniądze w błoto wyrzucone!
saga
1 tyg. temu
Lekarze zatrudnieni w Niemczech powinni dostać płatne urlopy i na czas pandemii wrócić do Polski - żeby tam zasuwać za darmo.
Biess
1 tyg. temu
Szkoda, że Pani ta jest posłanką. Kto na nią głosował? Miejmy nadzieję, że już niedługo.
neutralny
1 tyg. temu
Mądry naród, mądrzy politycy - wszyscy piszą lecz nikt nie potrafi przeczytać tego co sam(a) napisał(a)...?
Andrzej
1 tyg. temu
Od lekarzy wykształconych w Polsce, a pracujących za granicą powinno się żądać zwrotu kosztów kształcenia. Nawet bez oprocentowania. Czy to dużo?
Emma
1 tyg. temu
Pani Licha-lichocka, zacytuje slowa Dr Strosmeiera z czeskiego serialu: Gdyby glupota miala skrzydla latala by pani dzis wysoko jak golebica"
bDnkfeMH
Andrzej
1 tyg. temu
Co Niemców tak ubodło? Prośba o przychylność?!!! Nie chcą - nie muszą, ale dlaczego się tak wnerwiają?
Kubuś
1 tyg. temu
Jak Niemcy o kimś źle piszą to znaczy że to porządny człowiek.
Ice9
1 tyg. temu
to wstyd jak Nasi pseudo politycysie zachowują.
Prawdz Polak
1 tyg. temu
Natychmiast zażądać od Niemiec reparacji wojennych i zwrotu zagrabionego mienia oraz zabytków to się skończy pouczanie i straszenie Polaków i zobaczą jak żyje się tylko za własne wypracowane mienie a nie pochodzące z grabieży i niewolniczej pracy więzionych przez hitlerowskie Niemcy
Patriota
1 tyg. temu
Baba jest porąbana jak Lato z radiem
ODRÓB LEKCJE
1 tyg. temu
To już szczyt i jeszcze chce "płatnych urlopów" z Niemiec hahaha Lichocka doucz sie nawet jak by któryś chciał to nie może w PL leczyć pacjentów. Przeszkodą są PRZEZ WAS wymyślone formalności - opłaty na izby lek, nie uznawanie specjalizacji itp. Weź sie ogarnij niż coś powiesz
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić