Zagrali Rydzykowi na nosie. Furgonetka pod "imperium" ojca prezesa

72

AntyHomobus czyli furgonetka z napisem "Pedofile grasują najczęściej w Kościele i tradycyjnej rodzinie" przemierza ulice Torunia. Ruszył spod głównej siedziby o. Tadeusza Rydzyka, nazwanej przez organizatorów akcji "imperium".

Zagrali Rydzykowi na nosie. Furgonetka pod "imperium" ojca prezesa
Organizatorzy akcji AntyHomobus. (Facebook)

AntyHomobus to furgonetka, która przemierzyła już Kielce, Częstochowę, Bydgoszcz i w piątek dotarła do Torunia. Widnieje na niej napis: "Pedofile grasują najczęściej w Kościele i tradycyjnej rodzinie" oraz wymowna grafika. Będąc w Toruniu auto ruszyło z nieprzypadkowego miejsca nazywanego przez niektórych "imperium ojca Rydzyka" czyli spod sanktuarium przy Porcie Drzewnym.

Organizatorzy akcji to Kolektyw Same Plusy. Składa się on z między innymi z aktywistek Zespołu Świeckie Państwo Rady Konsultacyjnej przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet. AntyHomobus powstał w odpowiedzi na jeżdżącą od kilku lat po kraju furgonetkę szerzącą mowę nienawiści wobec osób LGBT+.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
To nie jest nasza teoria, tylko wniosek płynący z raportu państwowej komisji ds. pedofilii. Ponad 60 proc. zgłoszeń do tej komisji dotyczy rodziny - najbliższych dziecku osób - oraz duchownych. Czyli prawie dwie trzecie przypadków pedofilii dotyczy ludzi, do których dziecko ma zaufanie, gdzie jest bliskość dziecka i osoby dorosłej. To jest kluczowe i to jest informacja, z którą jeździmy po ulicach polskich miast - tłumaczy organizatorka Bożena Przyłuska.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Jet Stream rządzi pogodą. Ekspert tłumaczy, co to oznacza
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić