Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Zakochał się w "żołnierce". Koszmarny finał

56
Podziel się:

Miało być pięknie. Mieli wspólnie ułożyć sobie życie. Skończyło się na tym, że 43-latek z powiatu pułtuskiego został bez ukochanej i bez pieniędzy. Jak się okazało, padł ofiarą oszustów.

Zakochał się w "żołnierce". Koszmarny finał
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Zauroczonego mężczyznę spotkał prawdziwy koszmar. 43-latek za pośrednictwem jednego z komunikatorów społecznościowych poznał kobietę, która podawała się za "żołnierkę przebywającą na misji pokojowej w Syrii".

Kobieta przesłała atrakcyjne zdjęcie i od ponad miesiąca korespondowała z mężczyzną. Pisała po polsku, dzieliła się przeżyciami, opowiadała o planach, a ostatecznie zaproponowała wspólne życie, co wzbudziło zaufanie ofiary. Almaida, bo tak się przedstawiała, wtajemniczyła "ukochanego" w biznes ropny, na którym rzekomo zarobiła 1,5 mln dolarów. Zaproponowała wysłanie pieniędzy kurierem na adres wybranka. Mężczyzna zgodził się i opłacił cło w wysokości 20 tysięcy złotych. Później otrzymał informację z firmy kurierskiej, że paczka została prześwietlona i ujawniono w niej pieniądze - informuje mazowiecka policja.

Miała być miłość, a skończyło się pustym kontem

Co wydarzyło się dalej? Mundurowi relacjonują, że mężczyzna, aby nie wzywać policji, musiał wpłacić 35 tysięcy złotych. - Po przelaniu pieniędzy na konto 43-latek otrzymał kolejnego emaila o opłacie za "postojowe" i sejf. Tym razem była to kwota ponad 26 tysięcy złotych. To również zostało uregulowane z konta pułtuszczanina. Kolejne żądane 40 tysięcy złotych miało być opłatą za odstąpienie od zatrzymania ukochanej za pranie brudnych pieniędzy - tłumaczą stróże prawa. Pieniądze uciekały, a do 43-latka nie docierało, że jest oszukiwany.

Mężczyzna nie posiadał już takiej kwoty. Rozżalona Amaida błagała wybranka, by skontaktował się z jej dowódcą i poprosił o urlop. Po korespondencji mailowej rzekomy dowódca wyraził zgodę, stawiając warunek kolejnej wpłaty. Mężczyzna przelał 6 tys. zł i czekał na przylot ukochanej do Polski. Wtedy miały wyniknąć problemy ze strony ambasady i "potrzeba był wpłaty kolejnych kwot". Dopiero w tym momencie doszło do ofiary oszustwa, że plany o wspólnej przyszłości były tylko złudzeniem - relacjonują funkcjonariusze.

43-latek został bez ukochanej i pieniędzy. Stracił przeszło 78 tysięcy złotych. Ta historia powinna być nauczką, że w internecie zawsze trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem.

Przypominamy! Oszuści są bezlitośni, nawiązują kontakt z samotnymi osobami. Najpierw piszą, że kochają, a gdy zdobędą zaufanie swojej potencjalnej ofiary, proszą o pieniądze, by spotkać się ze swoją połówką i rozpocząć wspólne życie. Obiecują skrzynki ze złotem lub miliony dolarów, by pomogło to zrealizować wspólne plany. A gdy zakochana ofiara przeleje pieniądze, zostaje bez wybranki i z pustym kontem bankowym - podsumowują policjanci.
Zobacz także: Joanna Przetakiewicz o rosnącej inflacji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Mądrzejsza
6 miesięcy temu
Do mnie na Pin..t trzech żołnierzy pisało, dwóch inżynierów z platformy wiertniczej i jeden z misji z Afryki ... No wszyscy mnie kochali po trzech rozmowach 😂😂miałam ubaw razem z mężem, ale udało nam się pozyskać dane do przelewu i wszystkie informacje poszły na policję ...
Bajer03
6 miesięcy temu
Taniej by go wyszło wynająć pokój od Banasia.
Nie mógł sobi...
6 miesięcy temu
Gofy
Asinus asinor...
6 miesięcy temu
Maciej z Zadupia czy Józek że Srocza
Józek z Zadup...
6 miesięcy temu
Wyborca pisu?
Wojak Szwejk
6 miesięcy temu
A wystarczyło się przejść do burdel za rogiem, taniej by wyszło.
Suzi
6 miesięcy temu
Być uważnym.
Gość
6 miesięcy temu
Naiwni ...facet to jednak nie myśli mózgiem...hahaha samo to że żołnierka mówił że zarobiła hajs na biznesie z ropą to sama mogła sobie wszystko opłacić, żałosne serio hahahah hahhaha
Gambuzino
6 miesięcy temu
Kretynów nie sieją oni po prostu się nadal rodzą
Gambuzino
6 miesięcy temu
Kretynów nie sieją oni po prostu się nadal rodzą
Ida
6 miesięcy temu
Ja mam pytanie: gdzie taki kretyn jeszcze uchował się w tych czasach 🤔??
Polo
6 miesięcy temu
43 lata ciekawe skąd wziął tyle pieniędzy. Trzeba mieć trochę oleju w głowie żeby tyle mieć oszczędności. Tu chyba skończył się olej.
Neymar XD
6 miesięcy temu
Hahaha mój znajomy też wierzy w te żołnierki a to wszystko ściema Udają że są z USA na wojnie w Syrri czy Iraku która się już skończyła haha Podrabiają papierzy i zawszę potrzebują kase
Młody
6 miesięcy temu
Hahaha ale dobre
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić