Zakon ostrzega. Uważaj na oszustów - możesz stracić pieniądze

49

Zakon jezuitów ostrzega przed oszustami, którzy chcą wyłudzić pieniądze od nieświadomych wiernych. W tym celu podszywają się oni pod różnorodne parafie, zachęcając do dobrowolnych wpłat, które trafiają na ich konto.

Zakon ostrzega. Uważaj na oszustów - możesz stracić pieniądze
Taca / zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock)

Oszuści uciekają się do różnorodnych metod, by zdobyć zaufanie (i pieniądze) potencjalnej ofiary. Metoda "na wnuczka" to już bardzo pospolity (choć nadal skuteczny) atak, to przestępcy mogą pochwalić się niesamowitą kreatywnością.

Przed najnowszym oszustwem ostrzega nas zakon jezuitów. W komunikacie umieszczonym na stronie zakonu czytamy o sporym zagrożeniu dla osób, które ufają osobom powiązanym z organizacjami kościelnymi.

Kolejne kościelne oszustwo. Podszywają się pod jezuitów

Według informacji przekazanych przez jezuitów, w sieci pojawiła się "kolejna strona internetowa wyciągająca od ludzi pieniądze".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niebezpieczne SMS-y. Ekspert radzi, co robić, by nie stracić pieniędzy
Pod adresem aligion.app oszuści prezentują różne warszawskie parafie zachęcając ludzi do wpłat. Można tam opłacić zapalenie świecy lub przekazać darowiznę. Podszywa się ona pod kościoły, między innymi pod jedną z parafii prowadzonych w Warszawie przez jezuitów - przekazał zakon.

Jak informują zakonnicy, dokonane za pośrednictwem tej platformy wpłaty nie trafiają na konto parafii, ale operatorów strony. Co więcej, strona ma oferować także możliwość zdalnego zamawiania nabożeństw.

Jezuici zwracają uwagę na to, by nie dać się oszukać i weryfikować, gdzie wpłacamy pieniądze. Tyczy się to zwłaszcza osób starszych, niekoniecznie obeznanych z nowymi technologiami i ślepo ufającym podmiotom związanymi z Kościołem.

Apelujemy o ostrożność i zgłaszanie organom ścigania wszelkich oszustw dokonanych przez zajmujących się tym procederem - informują w komunikacie przedstawiciele zakonu.
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić