aktualizacja 

Załamał się pod nim lód. Był około 200 metrów od brzegu

24

Ochotnicza Straż Pożarna w Łukcie (woj. warmińsko-mazurskie) poinformowała o nietypowej akcji ratunkowej na jeziorze Tabórz. Pod jeleniem załamał się lód. Strażacy ruszyli dzikiemu zwierzęciu na ratunek. Zdjęcia z akcji ratunkowej chwytają za serce.

Załamał się pod nim lód. Był około 200 metrów od brzegu
Pod jeleniem załamał się lód. Strażacy uratowali zwierzę (Ochotnicza Straż Pożarna w Łukcie)

Strażacy nie tylko gaszą pożary i ratują ludzi. Chętnie pomagają również zwierzętom, które wpadają w kłopoty. Nie tylko zdejmują z wysokości koty, ale również ruszają na ratunek dzikim zwierzętom takim jak jelenie. Tym razem przeprowadzili akcję na jeziorze Tabórz na Mazurach.

Pod jeleniem załamał się lód. Zwierzę wbiegło na jezioro oddalając się od brzegu o ok. 200 metrów i nie było w stanie samodzielnie się wydostać. Zauważyła go jedna z mieszkanek miejscowości Tabórz, która zauważyła przez okno niepokojącą sytuację. Od razu poinformowała straż pożarną.

Jeleń na lodzie na jeziorze "Tabórz" w miejscowości Tabórz. Zwierzę znajdowało się około 200 metrów od brzegu i nie mogło samodzielnie wrócić na brzeg. Dzięki szybkiej akcji strażaków zwierze wróciło całe i zdrowe na ląd - czytamy na Facebooku OSP Łukta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jeleń w stawie na lodzie. Strażacy natychmiast ruszyli na pomoc

Pod jeleniem załamał się lód. Strażacy uratowali zwierzę

Jak poinformował oficer prasowy straży pożarnej w Ostródzie Marcin Wiśniewski, strażacy do akcji wykorzystali specjalne suche kombinezony, które stosuje się podczas pracy w takich warunkach. Nie zabrakło również sań lodowych, dzięki którym udało się wydostać zwierzę na ląd.

Aby wydostać jelenia z wody, strażacy musieli przełożyć pod nim wąż strażacki, a następnie wyciągnęli zwierzę na ląd. Gdy jeleń chwilę odpoczął, pobiegł w stronę lasu. Jak ocenił myśliwy, który przybył na miejsce, był to młody osobnik, cielę jelenia, pisze Tko.pl. Przy wydobywaniu jelenia z wody pracowali strażacy zawodowi z Ostródy i OSP z Łukty.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić