Lektor pokazał, jak szybko odetkać zatoki. Wystarczy 10 sekund

9

Zatkane zatoki to udręka milionów Polaków. Ból głowy i problemy z oddychaniem przez nos to prawdziwa zmora zwłaszcza w okresie zimowym. Co robić jeśli leki nie działają? Polski lektor pokazał, jak szybko odetkać zatoki. Wystarczy tylko 10 sekund! Ten patent na odblokowanie zatkanego nosa naprawdę działa.

Lektor pokazał, jak szybko odetkać zatoki. Wystarczy 10 sekund
Lektor pokazał, jak szybko odetkać zatoki. Wystarczy 10 sekund (Adobe Stock, Ines Bazdar)

Zatkane zatoki najczęściej dają się we znaki w okresie jesienno-zimowym. Nietrudno wtedy o infekcje, a zwłaszcza zmiany temperatur, które niekorzystnie wpływają na nasz układ oddechowy. Nic tak nie irytuje jak zatkany nos, zwłaszcza przed snem lub ważnym wystąpieniem. Z tym problemem borykają się również aktorzy, wokaliści czy lektorzy.

Jak odetkać zatkane zatoki? Lektor Krzysiek Buratyński pokazał na TikToku patent na irytujący problem. Wystarczy 10 sekund na jedną część twarzy i po problemie! - Mamy cztery poziomy zatok, a najczęściej czujemy się "zaflegmieni" przez ten czwarty, najniższy poziom - tłumaczy lektor. Oto szybki sposób na odetkanie zatok, dzięki któremu poczujesz ulgę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Domowe sposoby na katar. Sprawdź jak szybko wygrać z przeziębieniem

Lektor pokazał, jak szybko odetkać zatoki. Wystarczy 10 sekund

Jak mówi lektor, powinniśmy odetkać czwarty, najniższy poziom zatok. Znajduje się on na wysokości kości policzkowych. - Jest na to jedno, proste ćwiczenie. To ćwiczenie wykorzystuję ja jako lektor, wykorzystuje to również każdy wokalista i każda osoba pracująca głosem - tłumaczy mężczyzna.

Jak oczyścić zatoki w 10 sekund? Nic prostszego! - Lewą ręką łapiemy lewe ucho, a prawy kciuk dajemy pod kość policzkową. I teraz tak... ciągniemy za ucho i jednocześnie przesuwamy kciuk wciskając go pod kość policzkową w kierunku ucha. Trzymamy przez 10 sekund - mówi Buratyński.

To samo powtarzamy po drugiej stronie twarzy i gotowe! Zatoki oczyszczone w 20 sekund. Przed "masażem" można użyć kropli lub wody morskiej, albo zrobić inhalację i wydmuchać nos. Szczegółowa instrukcja znajduje się na nagraniu poniżej.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić