Niewiele dni pozostało do wiosny. Polacy znajdują już dowody

3

W wielu miejscach w Polsce przy drogach leżą śnieżne zaspy, dlatego trudno uwierzyć, że niedługo rozpocznie się kalendarzowa wiosna. Początek kolejnej pory roku już za 36 dni! Oto, co Polacy znajdują na swoich działkach i w ogródkach.

Niewiele dni pozostało do wiosny. Polacy znajdują już dowody
Przebiśniegi. Internauci pokazują, że wiosna już się zbliża (Facebook, Renata Wojciechowska)

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny już za 36 dni, czyli 21 marca. Pozostał nieco ponad miesiąc do rozpoczęcia jednej z najprzyjemniejszych pór roku. Po chłodnej zimie wychodzi wtedy coraz więcej słońca, a przyroda budzi się do życia. Polacy już zaobserwowali na swoich działkach i w ogródkach radosne oznaki nadchodzącego ocieplenia.

Aż trudno uwierzyć, że podczas zimowej pogody i pochmurnego nieba, w niektórych miejscach w kraju przyroda budzi się do życia! Pod postem Lubuskich Łowców Burz, którzy poinformowali obserwatorów, że do wiosny pozostało już tylko 36 dni, pojawiło się mnóstwo komentarzy stęsknionych Polek i Polaków za słońcem i przyjemniejszą pogodą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wraz z wiosną powracają groźne pajęczaki. Uwaga na kleszcze

Tyle dni pozostało do wiosny. Polacy znajdują je na działkach

Lubuscy Łowcy Burz zapytali: - Stęskniliście się już za wiosną? - czytamy w komentarzu. Na odpowiedzi nie musieli długo czekać. Komentarz zebrał prawie 900 polubień i ponad 140 odpowiedzi.

Ja to już nawet tęsknię za latem - nie ograniczam się!, Ja tu już z tej tęsknoty normalnie umieram..., Mam już dość jeżdżenia do roboty w takim mrozie, Tęsknię za zielenią, słońcem, bocianami i całym rozkwitem przyrody. Czekam na chodzenie bez czapki, bez szalika, w samym sweterku i lżejszych butach - piszą internauci.

Niektórzy komentujący pokusili się nawet o wstawienie w komentarz zdjęcia z ogródka. Wiele osób zauważyło... przebiśniegi i inne rośliny uznawane za zwiastun przedwiośnia.

Znaleźliśmy dziś jej pierwsze oznaki - pisze pani Monika.
Już całkiem blisko… - dodaje pani Renata.
Wielkopolska - ogródki działkowe - podpisała zdjęcie pani Karolina.
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić