aktualizacja 

Załamał się wał w Rosji. Duży problem w Tomsku

Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, udostępnił w mediach społecznościowych nagranie, które przedstawia kolejne problemy rosyjskiego państwa. W Tomsku w wyniku powodzi częściowo zawalił się wał ziemny obok mostu na rzece.

Załamał się wał w Rosji. Duży problem w Tomsku
Załamał się wał w Rosji. Sytuacja jest poważna (X)

Tomsk to rosyjskie miasto, położone na Nizinie Zachodniosyberyjskiej. Z tego regionu napływają ostatnio niepokojące informacje.

Jak podkreślają rosyjskie media, w wyniku wylewu rzeki w pobliżu mostu w Tomsku zawaliła się tama ziemna. Sam most uległ częściowemu zawaleniu na skutek wylewu rzeki. Woda z Toma zaczęła płynąć do jeziora. Władze miejskie twierdzą, że zawalenie się tamy nie zagraża jednak samemu mostowi.

Wał ziemny znajduje się w pobliżu mostu gminnego na lewym brzegu Tomska. Woda z rzeki zalała drogę pod mostem i zaczęła spływać do jeziora - podkreślają rosyjskie media.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dlaczego Rosja chce zaatakować Kazachstan? "Potrzebuje paliwa"

Pomimo zniszczeń, na skraju tamy zebrało się około 20 osób, którzy chcieli sfotografować i zobaczyć rozwaloną tamę. Po pewnym czasie na miejscu pojawili się policjanci, którzy poprosili wszystkich o wyjście i odblokowanie wejścia do tamy.

Nic nie zagraża konstrukcji mostu, ponieważ jest on osadzony na głębokich betonowych podporach. Po przejściu powodzi zbocze wału ziemnego zostanie przywrócone. Podobna sytuacja miała miejsce w Tomsku już w 2010 roku - komentuje biuro burmistrza.

Fatalna sytuacja w Rosji

Trudno jednak uwierzyć w spokojne słowa biura burmistrza. Jak poinformowało w sobotę ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych, poziom wody w rzece Ural w dotkniętym powodzią Orenburgu na południowym zachodzie Rosji wzrósł do 11,83 m. Jeszcze kilka dni temu wynosił on w granicach 9 metrów.

Wiosenne powodzie to nic nowego w Rosji, zwłaszcza w czasie, gdy topnieją surowe zimowe śniegi. W tym sytuacja jest jednak dramatyczna.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić