Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Rosjanie wymienili Polskę i Finlandię. "Wyczyścimy ich"

Rosyjska propaganda znów uderza w nasz kraj. Tym razem podczas nagrania w telewizji wymieniono m.in. Polskę jako kraj, który miałby być "włączony do rosyjskiego imperium". Jeden z gości użył bardzo obraźliwych słów wobec naszego kraju.

Rosjanie wymienili Polskę i Finlandię. "Wyczyścimy ich"
Rosjanie wymienili Polskę i Finlandię. "Wyczyścimy ich" (X, Anton Heraszczenko)

Rosyjscy propagandyści marzą, aby Rosja była znów wielkim imperium o granicach z czasów Romanowów lub byłego Związku Radzieckiego. Zarówno ziemie polskie, jak i fińskie znajdowały się swego czasu w graniach rosyjskiego państwa.

Rosyjskim propagandystom nadal marzy się, iż kiedyś ponownie ich państwo zajmie Polskę i Finlandię. Podczas programu nadawanego w telewizji Rossija 1 rozmawiali oni o granicach nowego imperium rosyjskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Putin zagroził Polsce. "Już nigdy stamtąd nie wrócą"

Rosja zaatakuje Polskę i Finlandię? Propagandyści w akcji

Jeden z zaproszonych do studia gości wymieniał ziemie, które jego zdaniem powinny wejść w granice nowego mocarstwa rosyjskiego. Alaska, Hawaje, California, Finlandia i Polska - wymieniał propagandysta.

- Chociaż Polska i Finlandia śmierdzą, szczerze nie jestem przekonany - dodał. Po chwili prowadzący rozmowę Władimir Sołowjow stwierdził, że "ich wyczyścimy".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po chwili gość w studiu rosyjskiej telewizji dodał, że jedna rzecz to myślenie życzeniowe, druga zaś to aktualna polityka. To już kolejny raz, kiedy rosyjska propaganda wymienia Polskę w gronie krajów, które powinny znaleźć się w strefie wpływów Kremla.

- Rosyjscy propagandyści marzą o nowym porządku świata. I wiesz co? Oni to mają na myśli - komentuje nagranie Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy.

Póki co jednak imperialna wizja Rosji nie ma się prawa ziścić. Armia Putina nie potrafi wgrać wojny z Ukrainą, na razie nie ma również potencjału, by zaatakować kolejne państwa. Trzeba jednak zauważyć, że polityka Kremla wskazuje, iż Rosja nie ma zamiaru zatrzymać się na Ukrainie.

Zwiększenie poboru do rosyjskiej armii i przestawienie gospodarki na tryby wojenne sprawiają, że także Polska i Finlandia muszą być przygotowane na najgorsze. Drugie z państw podjęło już jeden poważny krok na tej drodze - weszło razem ze Szwecją do NATO.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić