Żałoba w Ciechocinku. Nie żyje Leszek Dzierżewicz

23

W poniedziałkowy wieczór 25 lipca zmarł Leszek Dzierżewicz, wieloletni burmistrz Ciechocinka (woj. kujawsko-pomorskie). Samorządowiec, który mocno wpływał na rozwój znanego uzdrowiska, miał 66 lat. Leszek Dzierżewicz burmistrzem Ciechocinka był przez ćwierć wieku.

Żałoba w Ciechocinku. Nie żyje Leszek Dzierżewicz
Leszek Dzierżewicz był burmistrzem Ciechocinka przez 25 lat (ciechocinek.pl)

O śmierci burmistrza poinformowano na oficjalnej stronie internetowej ciechocinek.pl. - Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 25 lipca w godzinach wieczornych zmarł Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka - czytamy.

Był wybitnym, pełnym pasji, niezwykle cenionym samorządowcem, zawsze wrażliwym na drugiego człowieka. Przez 25 lat kierował Ciechocinkiem, mając dobro mieszkańców i kuracjuszy za największą wartość - przekazano w komunikacie.

Jak dowiedział się portal naszemiasto.pl, Leszek Dzierżewicz źle się poczuł, gdy jechał samochodem 15 lipca, czyli 10 dni przed śmiercią. Doszło wówczas do drobnej kolizji, a burmistrz trafił do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Jego stan był ciężki, ale stabilny.

Leszek Dzierżewicz był burmistrzem Ciechocinka przez aż siedem kadencji. Zmarłego polityka żegnają dziś samorządowcy z całej Polski.

Od 25 lat był burmistrzem Ciechocinka. To miała być jego ostatnia kadencja i – już na emeryturze – chciał się poświęcić podróżowaniu, bo to była jego prawdziwa pasja. Dwa tygodnie temu obchodził swoje 66. urodziny, a dziś go żegnamy – napisał w mediach społecznościowych Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak wspomina współpracę z Leszkiem Dzierżewiczem w Stowarzyszeniu Gmin Uzdrowiskowych RP. - Był niezwykle doświadczonym, pełnym pasji samorządowcem. Leszku, będzie nam Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju - napisał Jerzy Łużniak.

Kondolencje rodzinie zmarłego złożyła również Młodzieżowa Rada Miejska Aleksandrowa Kujawskiego. - Niedawno rozpoczął się proces tworzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej Ciechocinka. Chcieliśmy w nim uczestniczyć i spotkać się z Panem Burmistrzem. Niestety, nie było nam to dane. Ogromne wyrazy współczucia dla rodziny oraz mieszkańców Ciechocinka - napisali radni.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić