Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Czarnek odleciał ws. wojny w Ukrainie w Radiu Maryja? Tak powiedział u Rydzyka

Przemysław Czarnek twierdzi, że zna przyczynę wybuchu wojny w Ukrainie. Minister edukacji w audycji Radia Maryja w Toruniu. Uważa, że do ataku Rosjan doprowadziło "odejście od wartości chrześcijańskich".

Czarnek odleciał ws. wojny w Ukrainie w Radiu Maryja? Tak powiedział u Rydzyka
Przemysław Czarnek (PAP, Paweł Supernak)

Przemysław Czarnek stwierdził, że zna przyczynę wybuchu wojny w Ukrainie. Jego zdaniem do ataku Rosjan doprowadziło "odejście od chrześcijaństwa".

"Odejście od chrześcijaństwa przyczyną wojny

Europa Zachodnia nie tylko odeszła, ale zwalcza chrześcijaństwo, i Europa Wschodnia odeszła od wartości chrześcijańskich. Efektem jest ta brutalna wojna w Ukrainie i ludobójstwo, które się tam dokonuje - powiedział w Radiu Maryja minister edukacji.

Zdaniem Czarnka odejście od wartości chrześcijańskich sprawia, że "wszystko upada", a w Polsce wciąż nie panuje dobrobyt. Minister narzekał także na europejskie instytucje, które także wywierają wpływ na Polskę. Stwierdził, że należy "otworzyć oczy przywódcom Unii Europejskiej".

Jeśli nie otworzymy przywódcom europejskim oczu i nie pokażemy, że wszystkie te kryzysy dzisiaj w Europie są spowodowane odejściem od fundamentów europejskich, od wartości europejskich, od chrześcijaństwa, wszystkich wartości, które z chrześcijaństwa wynikają, to rzeczywiście tylko będziemy się pogłębiać w kryzysach, i to jest czarny scenariusz - dodał.

W ostatnim czasie Przemysław Czarnek podzielił się też innymi poglądami na temat chrześcijaństwa. Wiary zabrakło mu także w szkołach. Przy okazji omawiania nowego programu nauczania i planów na przyszłość, minister stwierdził, że najważniejsze jest zbawienie uczniów.

Jak te dzieci mają się zbawić? One się zbawią tylko wówczas, kiedy nie będą kłamały, kiedy nie będą cudzołożyły, kiedy nie będą zabijały - czyli, kiedy będą przestrzegać 10. przykazań bożych, uniwersalnych rzeczy, które stanowią o dobru człowieka - mówił minister edukacji.
Zobacz także: Czeczeni walczą po obu stronach frontu. Batalion Szejka Mansura przypuścił atak na Rosjan
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić