Założył się z kumplem o poderwanie dziewczyny. Grozi mu 12 lat

49

Policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który zaatakował swojego rówieśnika, żądając pieniędzy za wygrany zakład. Mężczyźni założyli się o... poderwanie dziewczyny na imprezie. Za rozbój grozi 22-latkowi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Założył się z kumplem o poderwanie dziewczyny. Grozi mu 12 lat
Zdjęcie ilustracyjne. Tarnobrzescy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju. (Policja)

W miniony weekend tarnobrzescy policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące przestępstwa rozboju. Do zdarzenia miało dojść w nocy nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został pobity i skradziono mu zegarek.

Poszło o zakład o poderwanie dziewczyny

Policjanci ustalili, że 22-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego bawił się z trzema kolegami, w jedynym z lokali nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Przed przyjściem do baru, mężczyźni założyli się o drobną sumę pieniędzy. Zakład dotyczył poderwania dziewczyny na imprezie. W lokalu mężczyźni bawili się w swoim towarzystwie, dwaj z nich pili alkohol.

Po kilku godzinach zabawy, jeden z nich zaczął domagać się "wygranej" z zakładu, od kolegi. Gdy ten nie chciał mu zapłacić, 22-latek stał się agresywny, szarpał i popychał znajomego, po czym zabrał mu z ręki markowy zegarek. Pokrzywdzony oszacował stratę na kwotę 1250 złotych - relacjonuje podkarpacka policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Akcja CBŚP. Zatrzymanie członków gangu, który napadł i okradał prostytutki

Policjanci ustalili świadków i tożsamość napastnika. Zatrzymanym sprawcą rozboju okazał się 22-letni mieszkaniec Tarnobrzega, notowany w przeszłości za czyn karalny.

Mężczyzna został przesłuchany, usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym prokurator zastosował wobec mieszkańca Tarnobrzega środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym i świadkami zdarzenia.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić