"Zamach stanu" na Ukrainie. Wstrząsająca konferencja prezydenta kraju

729

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyznał na konferencji prasowej, że odkryto rosyjski spisek. Zgodnie z doniesieniami, Rosja ma planować w następnym tygodniu zamach stanu na Ukrainie.

"Zamach stanu" na Ukrainie. Wstrząsająca konferencja prezydenta kraju
Wołodymyr Zełenski. (YouTube)

W piątek w Kijowie odbyła się konferencja prasowa Wołodymyra Zełenskiego. Poinformował, że otrzymał informacje wywiadowcze, w tym audio, wskazujące, że zamach stanu planowany jest na 1 lub 2 grudnia. Miał być to zapis rozmowy spiskowców ukraińskich i rosyjskich. Podobno w rozmowie padło też nazwisko jednego z najbogatszych ludzi na Ukrainie, Rinata Achmetowa.

Zełenski twierdził, że Achmetow właściciel ukraińskiego holdingu finansowego został "wciągnięty w wojnę przeciwko państwu Ukrainy" przez ludzi, którzy go otaczali. Zaprosił Achmetowa do swojego biura, aby opowiedział o rzekomym spisku. Biznesmen uważa, że to pomówienia i kłamstwa.

Informacja upubliczniona przez Wołodymyra Zełenskiego o próbach wciągnięcia mnie w jakiś zamach stanu jest absolutnym kłamstwem. Jestem oburzona rozpowszechnianiem tego kłamstwa, bez względu na motywy prezydenta - napisał Achmetow w oficjalnym oświadczeniu w sprawie.
Rosja nigdy nie miała żadnych planów, aby wziąć udział. Ogólnie rzecz biorąc, Rosja nigdy nie jest zaangażowana w tego rodzaju rzeczy – powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow podczas telekonferencji z dziennikarzami w piątek.
Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić