o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Zamach w Nicei. Wiadomo, kto stał za atakiem

24
Podziel się

Władze Francji reagują na atak terrorystyczny, jaki miał miejsce przed kościołem w Nicei. Napastnik zamordował trzy osoby, zanim policji udało się go powstrzymać. Do wiadomości opinii publicznej przekazano nowe informacje na temat sprawcy tragedii.

Zamach w Nicei. Wiadomo, kto stał za atakiem
Do ataku terrorystycznego doszło w Nicei we Francji (Getty Images, Arnold Jerocki , Stringer)
bDplMPAR

Jak informuje BBC, w reakcji na atak władze Francji podniosły dotychczasowy poziom zagrożenia do najwyższego. Doszło do tego na kilka godzin przed ogłoszeniem w kraju lockdownu. Dochodzenie w sprawie powierzono prokuratorom ds. walki z terroryzmem.

Atak w Nicei 2020. Kim był sprawca ataku?

Francuskie media, powołując się na informatora z otoczenia śledczych, podały, że sprawcą ataku w Nicei był 21-letni mężczyzna. Miał on wyemigrować do Francji z Tunezji.

bDplMPAT

Również w czwartek we francuskim Montfavet doszło do zastrzelenia mężczyzny, który groził policjantowi bronią. Z kolei przed konsulatem Francji w mieście Dżedda w Arabii Saudyjskiej doszło do ataku na strażnika. Sprawcę udało się ująć, a ofiara trafiła do szpitala.

Zobacz także: Zobacz też: Autobus z zakładnikami na Ukrainie. Nagranie z Łucka

Agencja Associated Press podaje, że – według dotychczasowych ustaleń śledczych – 21-latek działał sam. Dwaj funkcjonariusze, którzy woleli zachować anonimowość, poinformowali w rozmowie z mediami, że policja nie szuka innych podejrzanych w sprawie.

bDplMPAZ

W ramach uczczenia pamięci ofiar ataku w Nicei kościoły w Strasburgu, Mulhouse, La Rochelle, Nantes, Lourdes i Paryżu zaczęły jednocześnie bić w dzwony. Miało to miejsce o godzinie 15, a inicjatorami akcji byli uczestnicy Konferencji Biskupów Francji. Organizacja wydała oficjalne oświadczenie, w którym wezwała katolików do modlitwy za zmarłych.

Pomimo bólu, który ich dosięga, katolicy nie poddają się strachowi (...) Tam, gdzie to możliwe, (...) dzisiaj o godzinie 15 zabrzmią dzwony. Katolicy zostają zaproszeni na modlitwę za ofiary – cytuje oświadczenie biskupów Le Figaro.
bDplMPBa

Emmanuel Macron zapowiedział zwiększenie ochrony szkół oraz miejsc kultu religijnego. Według ustaleń AP to zadanie zostanie powierzone żołnierzom, których liczba zostanie zwiększona z 3 do 7 tysięcy.

Jeśli ponownie zostaniemy zaatakowani, to z powodu naszych wartości: wolności, aby na naszej ziemi można było swobodnie wierzyć i nie poddawać się żadnemu duchowi terroru – zapowiedział Emmanuel Macron.
bDplMPBu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
CvnM
miesiąc temu
Francjo jak jeszcze musisz zostać upodlona aby powiedziedziec dość i postawić się muzulmanom. Jak trzeba nie szanować siebie aby wchodzić w d u p ę islamistów? Jak można pozwolić aby ucinali głowy waszym obywatelom? Przecież to wasz kraj i wy jesteście u siebie!
Pola
miesiąc temu
Islamska zaraza ogarnia Europę, politycy powinni stanąć przed trybunałami za to ze ich tu wpuścili. Islamskie ...... się nie asymilują tworzą enklawy a potem jak lokalnie urosną w sile dominują rdzennych mieszkańców Francji czy Niemiec.
Gizdek
miesiąc temu
Bicie w dzwony i rysowanie kredkami na ulicy. Walka z teroryzmem
bDplMPBv
jacuś
miesiąc temu
21 lat to chyba na drugim roku politechniki albo uniwersytetu był? Szkoda tak utalentowanego człowieka.
eke
miesiąc temu
Serio? Jedyne co katolicy mogą to potępić atak i się pomodlić? Nic dziwnego, że mordują skoro to jedyne skutki mordów... na musli jedyne argumenty jakie działają to argument siły, a nie poddania się...
Najnowsze komentarze (24)
Zyga
miesiąc temu
Wszystkich emigrantów z Europy wywieźć do ich krai i nie wpuszczać
ja8
miesiąc temu
A co będzie jak miliony zaczną zabijać muzułmanów?
Leonn
miesiąc temu
Oczywiście, że wiadomo. Praktycznie to ta które jednoosobowo zdecydowała o otwarciu granic w 2015 i "postępowe" władze Francji które pozwoliły na masowe przyjazdy taniej "siły roboczej" już w latach 50-tych.
JOHN
miesiąc temu
Niestety polityka integracji, czyli tzw. "multi - kulti" nie sprawdza się w realiach. Potwierdzeniem tego jest 150 lat integracji w USA. Dwa dni temu, 2 dni trwające zamieszki, demolowanie i rabowanie sklepów i innych miejsc. Taka jest prawda dla mających jeszcze wątpliwości !
gosc
miesiąc temu
Dzieki PiSowi spokojnie wychodze na ulice.Jak do wladzy dojdzie opozycja to spokoj sie skonczy i wtedy zobaczycie demokracje.
Mańkut
miesiąc temu
Każdy zamachowiec powinien być bezwzględnie zabity na miejscu jak pies a w przypadku późniejszego ujęcia natychmiast publicznie powieszony. Natomiast za każdego zabitego Europejczyka losowo powinno się wydalać z terenu Unii 10 000 tzw. uchodźców bez prawa powrotu ich oraz ich rodzin pod karą długoletniej niewolniczej pracy. Wtedy zamachy się skończą.
Mnm
miesiąc temu
W BBC podano jeszcze ze ten 21 latek przyjechał z Tunezji do Francji 3 tygodnie temu . I szybciutko podziękował swym gospodarzom za gościnę .
Polak
miesiąc temu
Moze swoje oburzenie powinni wyrazić malowaniem kredkami??
bDplMPBn
Zyczliwy
miesiąc temu
Moze francuzi dla swojego bezpieczenstwa przed ubogaceniem powinni nosić opaski na ręce z informacja ze nie chca ubogacenia wzorem kobiet w niemczech ktorym rząd zalecal nosic opaski "antygwaltowe"....
Rolnik
miesiąc temu
A w Posce Kościół (budynki i wiernych) kto atakuje?
Marti
miesiąc temu
Piszecie o tych strasznych muzułmanach jakby to oni byli jedynym problemem Europy, a my go szczęśliwie uniknęliśmy. My nawet islamistów nie musimy mieć żeby się pod kościołami nawalać. A jeszcze parę lat wstecz było to nie do pomyślenia. Sytuacja jak widać eskaluje w zawrotnym tempie, i nim się obejrzycie u nas podobne akcje też beda się odwalać. Kulturowa wojna podsycana przez media i polityków trwa w najlepsze. Jeśli nie rasowa lub religijna, będzie światopoglądowa.
Z..a
miesiąc temu
Gdyby do tej pory PO rzadzilo w Polsce to byloby to samo co we Francji.
Niestety
miesiąc temu
Żeby w chrześcijańskiej Europie. Europie która dzięki chrześcijaństwu wyrosła katolicy bali się o swoje życie (Francja) albo nie mogli w spokoju być na modlitwie (polska).. A wielu to bawi lub nie widzi problemu.. Stoczyliśmy się w przepaść gdzie znaczenia nie ma nic...
To ja
miesiąc temu
Przecież po to ich politycy ściągnęli ,piorą im mózgi że my jesteśmy tymi źli i kontrolują ich dzięki mind control.Elitom chodzi żebyśmy się nienawidzili i żyli w strachu
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić