Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|
aktualizacja

Zamach w Wiedniu. "Niewybaczalny błąd". Austria zamyka meczet

210
Podziel się:

Austria zamknęła meczet, do którego uczęszczał sprawca zamachu w Wiedniu. Rozwiązano także muzułmańskie stowarzyszenie, do którego należał. Austriacki wywiad, który miał zamachowca na radarze od jakiegoś czasu, przyznał się do popełnienia w tej sprawie "niewybaczalnego błędu".

Zamach w Wiedniu. "Niewybaczalny błąd". Austria zamyka meczet
Na miejscu zamachu w Wiedniu mają miejsce modlitwy w intencji ofiar zamachu (PAP, EPA, Alexander Becher)

Austriackie władze zdecydowały się zamknąć dwie islamskie instytucje, których członkiem był 20-letni Kujtim Fejzulai. Miały one zainspirować go do przeprowadzenia ataku terrorystycznego. O sprawie poinformowała minister ds. integracji Susanne Raab.

Te dwie organizacje przyczyniły się do radykalizacji zamachowca – powiedziała Raab.

"Niewybaczalny błąd". Austriacki wywiad przyznaje się do porażki

Sprawca ataku był od pewnego czasu na radarze służb wywiadowczych. Już wcześniej ustalono, że Kujtim Fejzulai to jeden z około 90 austriackich islamistów, którzy chcieli wyemigrować do Syrii, by walczyć w szeregach tzw. Państwa Islamskiego. Minister spraw wewnętrznych Austrii Karl Nehammer stwierdził, że popełniono w tej sprawie "niewybaczalny błąd".

Szef krajowej agencji wywiadowczej w Wiedniu ustąpił ze stanowiska na czas trwania śledztwa – poinformował Nehammer.

Zamach w Wiedniu. Zginęło w nim 5 osób

W strzelaninie w Wiedniu zginęło w sumie 5 osób – czterech przypadkowych przechodniów oraz 20-letni napastnik. Co najmniej 17 osób zostało rannych. 7 z nich jest w stanie ciężkim.

Pierwsze strzały w stolicy Austrii padły w poniedziałek około godziny 20, na ulicy Seitenstettengasse, w pobliżu synagogi i centrum kultury żydowskiej. Jak oświadczyła rzeczniczka policji, na razie nie udowodniono, że zdarzenie miało związek ze zlokalizowaną w pobliżu świątynią. Nie potwierdziły się też pogłoski o wzięciu zakładników.

Ogień z broni palnej wznawiano potem jeszcze w pięciu innych miejscach, co wskazuje, że napastników było co najmniej kilku. Teraz policja zatrzymała 14 podejrzanych. Sprawdzane są ich powiązania z zastrzelonym napastnikiem.

Obejrzyj także: Atak terrorystyczny w Wiedniu. Dramatyczna relacja Polaka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(210)
Europejczyk
2 lata temu
Tak "biedni uchodźcy" wyrażają wdzięczność za uratowanie życia. Cóż, poprostu inaczej nie potrafią, inna "kultura". Bardzo inna.
Husarski
2 lata temu
Oni nie przychodzą prosić NAS o pomoc, jałmużnę. Oni uważają że my MUSIMY im się opłacać aby żyć. Oni w swoim mniemaniu nie gwałcą Europejek. Oni biorą to co im się należy. Pokazują swoją dominację. Kto to zrozumie nie będzie się dziwił tym co robią. Wtedy wszystkie ich czyny, to co wyprawiają stanie się zrozumiałe. Wtedy będziemy wiedzieć i rozumieć co się po nich spodziewać. Dziękuję i pozdrawiam.
Kobylisyn
2 lata temu
Albańczyk, przedstawiciel ulubionego naród polskich elit politycznych (Tirana równie mocno płaszczy się przed Waszyngtonem co Warszawa) a byłby jeszcze bardziej lubiany gdyby rodzice pochodzili z Kosowa
xyz
2 lata temu
Przykro to przypominać ale cóż, bitwa pod Wiedniem nie musi się powtarzać - sami przyjęli do siebie V kolumnę w postaci śniadych i podpalonych "inżynierów i lekarzy" no i mają tego efekty. Islam nie jest tolerancyjny o czym po zamachu usłyszeliśmy od przywódcy bodajże Tajlandii - "muzułmanie mają prawo zabijać niewiernych".
Poczta
2 lata temu
Austria jako pierwszy kraj na ziemi likwiduje gotówkę. Tunel Gotarda jest blisko, anie jest to tnel tylko m. in tunel, a zwłaszcza jest to schron atomowy dla tzw. elit, czyli mających kasę i władze. Sołowow mieszka w Austrii, kupił sobie obywatelstwo za 20 mln euro. W jakim celu?, Kulczyk żyje i mieszka gdzie? w Austrii. Co do Adamowicza, to dodam, że mieszka w Austrii, tak jak Cher, Phil Collins, Tina Turner i Macron, Merkel, Putin i wielu innych z kasą, władza mają tam swoje apartamenty także Obama Barack, Bushowie, Clintony. Austria inwigiluje od 20 lat ludzi poprzez kodowanie twarzy, wystarczy, że, 1 raz się pokażesz na ich terenie i już mam swoją bazę danych, raz wykonasz telefon do kogoś i Jesteś podsłuchiwany. I myślicie, że nie wiedzieli o planowanym zamachu. Zostali złożeni w ofierze, kabała, okultyzm,
!!!!!!!!!
2 lata temu
POLIKWIDOWAĆ MECZETY W POLSCE I CAŁEJ EUROPIE I TO JUŻ, BO BARDZO ŻLE SIĘ DZIEJE,PORA MINĘŁA DLATEGO TAK SIĘ ROZPASALI.ALE PRÓBUJMY!!!!!.BROŃMY NASZEJ RELIGII!!!!
deportowac
2 lata temu
Powinni wyprzedzajaco zamknac wszystkie pozstale 100. To wyglada jak pokazowka a nie konkretne dzialanie.
deportowac
2 lata temu
Powinni wyprzedzajaco zamknac wszystkie pozstale 100. To wyglada jak pokazowka a nie konkretne dzialanie.
Auschwitz
2 lata temu
Och, Ja Ja Meine Damen und Herren - Ordnung muss sein !
MARO
2 lata temu
Ponad 2 lata temu latem w jednym z ośrodków w okolicy Warszawy w którym przebywali tak zwani uchodźcy, również muzułmanie doszło do ciekawego wydarzenia ! Nie poprosili oni a wręcz zażądali aby Polki w tych ośrodkach pracujące w nich ubierały się tak jak nakazują ich zwyczaje, obyczaje czy religia ! A sami dobrze wiemy jak nasze rodaczki potrafią się ubrać w ciepłe dni, ale od tego im wara, a niech który tylko spróbuje dotknąć ! Jak nie pasuje to droga wolna, nikt ich tu nie zapraszał i płakać po nich nie będzie ! Takim gościom którzy chcą mi narzucić swe zwyczaje, prawo czy religię mówię STANOWCZE I GŁOŚNE I STANOWCZE NIE ! ! !
Dość !
2 lata temu
Nareszcie jakaś konkretniejsze reakcja zamiast palenia świeczek .
Złłyk
2 lata temu
Chciał sobie człowiek aktywnego czynu postrzelać w Syrii ale mu nie pozwolono znalazł inne rozwiązanie. Są to niereformowalne przypadki ogłupienia umysłowego. A wysokiej klasy specjaliści łamią sobie głowy jak im pomagać tutaj i tam w ich kraju.
aga
2 lata temu
Zamykać wszystkie siedliska religijnego fanatyzmu
realistek
2 lata temu
Uspokoi się, to ponownie otworzą.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić