Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Proces ws. zamachu na redakcję Charlie Hebdo zawieszony

6

Proces w sprawie zamachu w siedzibie magazynu satyrycznego "Charlie Hebdo", do którego doszło w 2015 r. w Paryżu, został zawieszony. Główny podejrzany uzyskał bowiem pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Proces ws. zamachu na redakcję Charlie Hebdo zawieszony
Proces dot. zamachu na redakcję Charlie Hebdo opóźniony (Getty Images)

W najbliższych dniach miał się zakończyć proces w sprawie zamachu na siedzibę magazynu satyrycznego "Charlie Hebdo", w którym zginęło 12 osób. Obrońcy mieli złożyć ostateczne oświadczenia, a wyroków spodziewano się maksymalnie za dwa tygodnie.

Proces opóźniony. Podejrzany ma koronawirusa

Z powodu pandemii koronawirusa proces był już opóźniony o 4 miesiące. Teraz znowu został zawieszony. Powodem jest to, że Ali Reza Polat, którego oskarżono o pomoc bojownikom islamistycznym, uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 - podaje BBC.

Teraz 10 innych podejrzanych musi zostać przebadanych na obecność wirusa. Wznowienie procesu będzie zależało od wyników tych testów i stanu zdrowia oskarżonych.

Proces dotyczy zamachu na redakcję "Charlie Hebdo", a także powiązanych ataków na policjantkę i żydowski supermarket. W ciągu 3 dni (7-9 stycznia 2015 r.) zginęło łącznie 17 osób.

Trzech sprawców zostało zastrzelonych przez policję. 35-letni Ali Reza Polat jest uważany za głównego łącznika między atakami i uważa się, że odegrał kluczową rolę w zdobyciu broni. Następnie próbował uciec do Dubaju, Libanu i Syrii, ale bezskutecznie.

Zobacz także: Zamach na premiera Hiszpanii w 1973 roku. Siła wybuchu przerzuciła samochód nad budynkiem

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić