Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Zamieszanie w pralni dla bezdomnych. Sponsor nie chciał biskupa na otwarciu

509
Podziel się:

Dość nieoczekiwanie zakończyła się wizyta bp. Jakuba Kicińskiego na otwarciu pralni dla bezdomnych we Wrocławiu. Duchowny zrezygnował z uczestnictwa w uroczystości, gdy dowiedział się, że nie jest tam mile widziany przez sponsora inwestycji.

Zamieszanie w pralni dla bezdomnych. Sponsor nie chciał biskupa na otwarciu
Sponsor nie chciał obecności biskupa na otwarciu pralni (Facebook, Archidiecezja wrocławska)

O inicjatywie wspierającej bezdomnych poinformowano na Facebooku. Za powstanie Pralni Społecznej Odpowiedzialności odpowiadają Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Fundacja Społecznie Bezpieczni. Miejsce ma na celu pomóc osobom w kryzysie bezdomności. Całą inwestycję wsparła firma Henkel, która zakupiła cały niezbędny sprzęt oraz przekazała roczny zapas środków piorących.

20 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie placówki we Wrocławiu. Towarzystwo zaprosiło na nie media oraz gości, w tym m.in. prezydenta miasta Jacka Sutryka. Na Facebooku zamieszczono nawet fotorelację, na której pokazano gotową do użycia placówkę oraz kilka ujęć z uroczystości.

Jak się później okazało, w trakcie otwarcia doszło do małego skandalu. Po przybyciu na miejsce biskupa firma Henkel będąca sponsorem przedsięwzięcia wyraziła niechęć wobec jego obecności na uroczystości. Duchowny, który miał poświęcić lokal, został poinformowany, że może przemówić razem z innymi do mediów w czasie konferencji prasowej. Kapłanowi nie spodobała się ta propozycja i niezwłocznie zrezygnował z uczestnictwa w wydarzeniu.

Towarzystwo stoi bezwzględnie na stanowisku, że to poświęcenie powinno się odbyć. Byliśmy zaskoczeni stanowiskiem firmy Henkel. My nie ukrywamy swojego przywiązania do wartości chrześcijańskich. Dla nas jest to normalne i dlatego też zaprosiliśmy bp. Jacka, z którym współpracujemy na co dzień. Teraz jest nam niezwykle przykro i pęka nam serce, że doszło do tak niekomfortowej i niewłaściwej sytuacji - mówi "Gościowi" prezes Koła Wrocławskiego TPBA Rafał Peroń.

Prezes Towarzystwa wyraził swoje ubolewanie nad incydentem. Henkel swoją decyzję tłumaczy polityką firmy, która ma być neutralna światopoglądowo. Osoba duchowna nie towarzyszyła również otwarciu placówki w Gdańsku. O zdanie w tej sprawie został zapytany prezydent Gdańska, który był gościem wydarzenia. Urząd Miejski nie chciał jednak skomentować sprawy.

Pralnia Społecznie Odpowiedzialna nie jest miejską jednostką. Prezydent Wrocławia był gościem na tej uroczystości. Jacek Sutryk nie miał świadomości, że zaistniała opisana sytuacja. W związku z tym Urząd Miejski Wrocławia nie komentuje tej sprawy - przekazali przedstawiciele prezydenta Wrocławia.
Zobacz także: Mobbing w Senacie? Nowe informacje. Mamy komentarz z opozycji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(509)
Reflektorem w...
4 miesiące temu
Już Boy pisał o czarnej okupacji.....warto poczytać, stare ale aktualne.
Czyscoch
4 miesiące temu
Brawo sponsor
Dora
4 miesiące temu
Biskup się obraził i stracił kasę za pokropienie
Langusta
4 miesiące temu
Brawoooo👏👏👏👏👏
Zmęczony
4 miesiące temu
A w jaki sposób się ten ksiądz przysłużył? Dał jakąś kasę na rozwiązanie problemu? Czy tylko chce czerpać korzyści z tego że ktoś to zrobił za niego fizycznie a on swiecić duchowo tylko za obecność... Z tego co mi wiadomo pasożyty się zwalcza, a nie daje się im szansy na niekontrolowany rozwój... Intuicja się nie myli...
JakuBiszkopt
4 miesiące temu
Chciałem im tylko pokroić pranie przed prasowaniem, a oni mnie wykiciali.
Cezary
4 miesiące temu
Dobrze, że odmówili księdzu profanacji świeckości tej pralni. Brawo oni! Ludzie jyż msją dosyć tzw,, wartości Chrześcijańskich ", konserwatywnych, patriarchalnych. Ludzie normalni chcą żyć po świecku i nowocześnie a nie żeby ich księża, rabini, immani i inni kapłani narzucali ludziom kim mają być, co mają robić, jak mają myśleć i jak się ubierać oraz niech żadna religia i żaden kapłan niech się nie wpycha ludziom w sferę intymną i inną sferę życia! Jak im się antykoncepcja nie podoba, to niech jej nie używają ale niech nie zabraniają jej innym oraz niech nie rozkazują wiernym narzucać wiary pod pretekstem postępowania zgodnie z sumieniem wiernego czyli nie sprzedam ci prezerwatyw bo są sprzeczne z wartościami chrześcijańskimi, odmówię ci przepisania jakiegoś leku lub wykonania zabiegu lub usługi, bo sprzeczne z konserwatywno religijnym poglądem lekarza, usługodawcy itd. I tak działa deklaracja wiary i klauzula sumienia. Muzułmanin ci szynki nie sprzeda bo to sprzeczne z szariatem. Dość terroru prawicowo religijnego!
Dorian
4 miesiące temu
Kościół przez swoje zastraszanie zmusił nie tylko moich ale i innych rodziców do ochrzczenia swoich małych dzieci.Ja nie jestem członkiem kk chociaż mam chrzest. Skończyły się czasy,że ludzie bali się odezwać krytycznie w sprawie kk zostałem ochrzczony bo tak wypadało i moi rodzice nie chcieli żebym był w szkole ofiarą nagonki za to że mnie nie ochrzczcili, tak jak Bartuś z którym chodziłem do podstawówki. Katechetka i ksiądz zrobili na niego nagonkę bo jego rodziców nie stać na chrzest i komunię i z tego powodu klasa mu dokuczała bo Katechetka i ksiądz obrobili mu dupę i Bartuś był wyzywany dzieckiem szatana, Antychrystem bez kręgosłupa moralnego itd. Tylko ja stawałem w jego obronie. Biedak powiesił się mając tylko dziesięć lat, bo nie mógł wytrzymać tego jak mu dokuczano tak go chrześcijanie umiłowali.
Gośka
4 miesiące temu
Mądry sponsor, płaci i określa warunki, a kler odwrotnie chciałby brać i do tego określać warunki. A najlepiej by było żeby za modły i poświęcenie dać mu jeszcze kasę.
Koko
4 miesiące temu
Jak Niemcy tacy źli to nie dawajcie ani nie bierzcie prezentów na Boże Narodzenie, bo zwyczaj dawania prezentów na Boże Narodzenie pochodzi z Niemiec. Niemcy najpierw dawali dzieciom przybory szkolne. Niemiec (Singer) to pierwszy krawiec, któremu udała się maszyna do szycia. Oj, jaki Niemiec zły ale niemiecki obyczaj dawania prezentów na gwiazdkę, kasa od Unii Europejskiej (głównie Niemców) na gospodarstwo rolne lub firmę czy szkołę oraz praca w Niemczech (żeby mieć za co raty spłacić lub mieć kasę żeby dzieci do chrztu i komuni wysłać) to już Niemiec nie jest zły.
WHO NWO
4 miesiące temu
Henkel jest zaszczepiony?
Jaro
4 miesiące temu
Wartość chrześcijańska to byłaby gdyby kościół to dał z własnej kieszeni. A propagowanie zabobonu nie ma żadnej wartości. Sponsor ma prawo mieć swoje zdanie. Brawo Pan Sponsor!
Hania
4 miesiące temu
I bardzo dobrze pchają się na siłę wszędzie nie rozumieją że ludzie mają ich dosyć. Tyle zła uczynili dzieciom za które nie zostali ukarani i mają bez szczelność się afiszować!!!! Żenada i brak honoru!!!!!!!
Tadeusz
4 miesiące temu
Brawo HENKEL!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić