Zamieszki wśród rosyjskich żołnierzy. Wysłano specjalną jednostkę

Kreml ma problem nie tylko z ukraińskimi żołnierzami, którzy stawiają czynny opór rosyjskiej inwazji, ale i z własnymi oddziałami. Dobitnie świadczy o tym fakt, że do Doniecka wysłano jednostkę specjalną szybkiego reagowania. Funkcjonariusze mają stłumić zamieszki.

Zamieszki wśród rosyjskich żołnierzy. Wysłano specjalną jednostkę
Kreml dąży do stłumienia zamieszek, jakie wybuchły wśród rosyjskich żołnierzy w Doniecku (Getty Images, Kichigin)

Wiadomość o zamieszkach przekazał opinii publicznej ukraiński pułkownik Ołeksij Dmitraszkiwski. Rzecznik centrum prasowego Sił Obrony podał, że w kierunku Doniecka – od strony rosyjskiej – zbliża się oddział Otriad Milicji Specjalnogo Naznaczenija, czyli milicyjnych sił specjalnych (OMSN).

Wczoraj okazało się, że oddział OMSN przesuwa się od strony rosyjskiej w kierunku Doniecka. Nie jest to jednak związane z akcjami szturmowymi, ale morale i stanem psychicznym żołnierzy. Ta jednostka przybyła, by stłumić zamieszki – podkreślił pułkownik Dmitraszkiwski ("Ukraińska Prawda").

Zamieszki wśród rosyjskiej armii. Reakcja Kremla

Bunty wszczynane wśród rosyjskich żołnierzy nie są jedynym problemem, z jakimi jest zmuszony borykać się Kreml. Nie powiódł się również szturm, który piechota morska przypuściła na ukraińskie pozycje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Upada podpora systemu Putina. "Możliwości się wyczerpują"

Nieskuteczny szturm sił marynarki wojennej zakończył się śmiercią wielu rosyjskich marynarzy, jednak dokładna liczba ofiar po stronie armii najeźdźców nie została podana do wiadomości publicznej. Z kolei ukraiński pułkownik potwierdził jedynie, że dziesięć osób zdecydowało się na dobrowolne poddanie.

155. brygada piechoty morskiej Floty Pacyfiku Federacji Rosyjskiej, która poniosła klęskę, była odbudowywana już trzykrotnie. Wiosną 2022 roku jednostka okryła się niesławą, gdy marynarze opuścili się okrucieństw na mieszkańcach m.in. Irpienia w obwodzie kijowskim. Nie ponieśli jednak konsekwencji – wręcz przeciwnie, Władimir Putin oficjalnie nagrodził brygadę za "zasługi" na polu bitwy.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić