Olsztyn. Poszedł kupić bilet miesięczny, został zakatowany dla 80 zł

25
Podziel się:

33-letni Rafał zginął tragicznie pod koniec 2020 roku. Wyszedł na chwilę, żeby kupić bilet miesięczny, ale już nigdy nie wrócił. Został zaatakowany przez trzech bezdomnych, którzy potrzebowali pieniędzy na alkohol.

Olsztyn. Poszedł kupić bilet miesięczny, został zakatowany dla 80 zł
Sprawcy zostali zatrzymani na początku bieżącego roku. (Policja)

Do tragicznego zdarzenia doszło 29 grudnia 2020 roku. Rafał tego dnia wrócił z pracy i udał się do Olsztyna kupić bilet miesięczny na autobusy MPK. Nigdy już jednak nie wrócił - pisze "Gazeta Olsztyńska".

Zamordowany przez 80 złotych

Według ustaleń Rafał zapoznał się w Olsztynie z trójką bezdomnych: Arturem E., Wojciechem M., i Marcinem W. i zaczął spożywać z nimi alkohol. Mężczyźni w pewnym momencie rzucili się na Rafała i za pomocą butelki i metalowej rurki skatowali go na śmierć. Rafał N. zmarł na skutek poważnych obrażeń głowy oraz utraty krwi.

Ciało zostało odnalezione niedługo później na terenie ogródków działkowych "Szafirek" w Olsztynie. Sprawcy zostali zatrzymani już na początku 2021 roku. Wojciech M. przyznał się do zabójstwa, Marcin W. twierdził, że tylko pobił Rafała, a Artur E. stwierdził, że nie udzielił pomocy poszkodowanemu.

Mężczyźni przedstawili także różne powody ataku. Początkowo twierdzili, że ofiara ukradła im narkotyki i alkohol. Później, że potrzebowali pieniędzy na dalszą libację. Jeden z oskarżonych przyznał, że po prostu rozzłościł się na Rafała.

Przeważnie upijaliśmy się na wesoło, ale brzydko się do mnie odezwał i to mnie zdenerwowało. Nigdy wcześniej taka sytuacja się nie zdarzyła - mówił jeden z oskarżonych.

Za zabójstwo Wojciechowi M. i Marcinowi W. dożywocie. Artur E. za nieudzielenie pomocy może usłyszeć wyrok do 3 lat.

Zobacz także: Wielu rannych w wyniku eksplozji w bloku. Nagranie z akcji ratunkowej w Szwecji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić