aktualizacja 

Udawał, że kupuje jabłka. Przekręt na kasie w sklepie

154

Plan mężczyzny, który robił zakupy w jednym z dyskontów na Pradze Północ, tylko pozornie się udał. 31-latek będąc przy kasie samoobsługowej, stację pogodową zakupił w cenie jabłek. Zaoszczędził tym kilkadziesiąt zł. Kłopoty zaczęły się, gdy chciał opuścić sklep. Mężczyzna zakupy zakończył w kajdankach. Policjanci przedstawili mu zarzut oszustwa, za co może grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Udawał, że kupuje jabłka. Przekręt na kasie w sklepie
Nabił na kasie jabłka zamiast stacji pogodowej. Klamka zapadła. Oto finał (Wikipedia)

Mężczyzna z Warszawy zwrócił na siebie uwagę pracownika monitorującego sytuację w sklepie. Ochroniarz zauważył, jak klient wyjął z opakowania stację pogodową i umieścił ją w torbie, wśród innych zakupów.

Potem skierował się do kasy samoobsługowej. Tam zeskanował wszystkie produkty z koszyka i zapłacił za nie. Gdy chciał wyjść ze sklepu, zareagowali pracownicy. Sprawdzili, za jakie produkty mężczyzna faktycznie zapłacił - opisuje na stronie internetowej kom. Paulina Onyszko.

Na paragonie nie było śladu po stacji pogodowej wartej prawie 54 złote, w to miejsce zaś widniała cena jabłek w wysokości 2,93 zł. Postępując w taki sposób, mężczyzna popełnił przestępstwo. Powiadomiono policję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Plaga ''latających kleszczy''. Ich ukąszenie jest bardzo groźne i bolesne

Mundurowi z komendy na Pradze Północ, po wysłuchaniu wyjaśnień pracownika sklepu, zatrzymali 31-latka. Zabezpieczyli również materiały, w postaci paragonu oraz nagrania z kamer monitoringu jako istotnych dowodów w tej sprawie.

Potem razem z 31-latkiem przejechali do komisariatu. Tam dochodzeniowiec przedstawił mu zarzut za oszustwo. To przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ - dodaje kom. Paulina Onyszko.

Nie warto oszukiwać

To już kolejny przykład na to, że nie warto dla kilkunastu złotych narażać się na więzienie. Oszukiwanie podczas ważenia produktów grozi poważnymi konsekwencjami.

Taką samą odpowiedzialność karną może ponieść osoba, która zmienia naklejkę czy metkę z ceną droższych towarów na tańsze, a także klient, który dołoży towar do wcześniej zważonego produktu z wydrukowaną ceną.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić