Zapalił papierosa. Pacjentowi grozi 5 lat więzienia

103

W izolatce Szpitala nr 1 w Mysłowicach wybuchł pożar. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni pacjent, który przebywał w izolatce, zapalił papierosa w pomieszczeniu w którym znajdowała się aparatura tlenowa. W wyniku zaistniałego pożaru uszkodzeniu uległo wyposażenie izolatki.

Zapalił papierosa. Pacjentowi grozi 5 lat więzienia
Pożar w izolatce szpitala w Mysłowicach. Pacjentowi grozi 5 lat więzienia (Policja)

Policjanci z mysłowickiej komendy wyjaśniają okoliczności pożaru, do jakiego doszło w izolatce Szpitala nr 1 w Mysłowicach. Ze wstępnych ustaleń mundurowych, którzy przybyli na miejsce wynika, że nieodpowiedzialny pacjent, który znajdował się w izolatce wyposażonej w aparaturę tlenową, postanowił zapalić papierosa.

W wyniku zaistniałego pożaru zniszczeniu uległo wyposażenie pomieszczenia w którym pacjent przebywał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Porzucony szpital dziecięcy w wyposażeniem. Oto co było w środku

Na miejscu czynności wykonywali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy zebrali dowody tego zdarzenia.

Teraz o losie 50-letniego mieszkańca Mysłowic zadecyduje sąd. Za narażenie innych osób na utratę życia lub zdrowia grozi mu do 5 lat więzienia.

O tym, że papierosy szkodzą, nie trzeba nikogo przekonywać, jednak palenie ich w miejscach do tego niewyznaczonych może narazić wiele osób na niebezpieczeństwo. Tak mogło być i tym razem, w wyniku pożaru uszkodzeniu uległo wyposażenie izolatki, a tylko szybka reakcja personelu zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia.

Apelujemy o ostrożne obchodzenie się z ogniem i palenie papierosów wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych - przypominają policjanci.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić