Zapaliła się wersalka. Nie żyje mieszkaniec Sosnowca

25

Pożar wybuchł w nocy w jednym z bloków przy ul. Głowackiego w Sosnowcu. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, znaleźli ciało 66-letniego mężczyzny. Lekarze stwierdzili jego zgon. Według wstępnych ustaleń w jego mieszkaniu zaczęła płonąć wersalka.

Zapaliła się wersalka. Nie żyje mieszkaniec Sosnowca
W wyniku pożaru zginął mężczyzna (Getty Images)

Do tragicznego pożaru doszło w jednym z bloków przy ulicy Głowackiego w Sosnowcu. Około godziny 3 w nocy z soboty na niedzielę strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu klatki schodowej na trzecim piętrze budynku mieszkalnego. Na miejsce wysłano kilka zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz karetkę pogotowia ratunkowego - informuje PAP.

Pożar w Sosnowcu. Nie żyje 66-latek

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, wewnątrz jednego z mieszkań znaleziono ciało mężczyzny. Ratownicy próbowali go ratować, ale reanimacja nie była skuteczna. Lekarz stwierdził zgon. Na czas działań służb z budynku ewakuowano siedem osób — podało WCZK.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach powiedział, że mieszkaniu, w którym znaleziono nieprzytomnego mężczyznę, paliła się wersalka. Ogień nie rozprzestrzenił się na inne pomieszczenia. Teraz policja ustala przyczyny pożaru.

Ogień ugaszony przez sąsiadów

Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, drzwi mieszkania były otwarte, pożar był już stłumiony, prawdopodobnie przez lokatorów lub sąsiadów. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach podaje, że akcja ratowników zakończyła się po godzinie 5 rano.

Zobacz także: Tomaszów Lubelski. Autokar stanął w płomieniach w centrum miasta
Autor: BA
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić