o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Mieszkańcy Seattle żyją w strachu. Bezdomni czują się bezkarni

312
Podziel się

Na terenie Seattle w stanie Waszyngton coraz częściej dochodzi do napaści i kradzieży, których sprawcami są osoby w kryzysie bezdomności. Mieszkańcy miasta obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Zażądali od funkcjonariuszy policji stanowczych kroków.

Mieszkańcy Seattle żyją w strachu. Bezdomni czują się bezkarni
Mieszkańcy Seattle czują rosnące zagrożenie ze strony osób zamieszkujących obozowisko dla osób pozbawionych dachu nad głową (Getty Images)
bEIVpPkl

Jak podaje Fox News, z komendantem miejscowej policji spotkali się mieszkańcy dzielnic North Ballard i Crown Hill. W rozmowie z Adrianem Diazem narzekali na coraz liczniejsze przypadki włamań i nękania, których doświadczają ze strony osób dotkniętych bezdomnością.

Mieszkańcy Seattle boją się osób dotkniętych bezdomnością

Osoby przemawiające w imieniu mieszkańców Seattle skarżyły się komendantowi policji, że regularnie są świadkami handlu narkotykami. Osoby bezdomne mają nie tylko sprzedawać, lecz także zażywać zakazane substancje, zupełnie się z tym nie kryjąc.

bEIVpPkn

Sprawcy przestępstw mieszkają w obozowisku dla osób pozbawionych dachu nad głową. Mieści się ono w jednym z parków i cały czas rozrasta. Również tam dochodzi do przestępstw i wypadków – w ubiegłym miesiącu miały w nim miejsce pożar oraz wybuch butli z propanem.

To mnie naprawdę frustruje. Staram się być miła, okej? To niesprawiedliwe. Nie ponoszą żadnych konsekwencji, chcę, aby pociągnięto ich do odpowiedzialności, tak jak każdego – skarżył się jeden z mieszkańców (Fox News).
Zobacz także: Zobacz też: Policyjny pościg i seria strzałów. Sceny jak z filmów akcji w Gdańsku
bEIVpPkt

Inna mieszkanka Seattle, Monica Griggs, zwróciła uwagę, że dotknięte bezdomnością kobiety często padają ofiarami gwałtów. Griggs, mieszkająca w sąsiedztwie obozowiska, regularnie słyszy krzyki i wołanie o pomoc jego mieszkanek, jednak władze pozostają bezradne wobec tych tragedii.

Ktoś powinien wziąć odpowiedzialność za to, że słyszymy krzyki kobiet. Wiem, co je spotyka, ale gdy syn mnie pyta, nie mogę mu wytłumaczyć, co oznacza słowo "gwałt" – alarmuje Monica Griggs (Fox News).

W listopadzie odbędą się wybory nowego burmistrza Seattle. Bruce Harrell, jeden z kandydatów na to stanowisko, postanowił ustosunkować się do postulatów mieszkańców North Ballard i Crown Hill. Proponuje, aby miasto przeznaczyło co najmniej 12 proc. budżetu na budowę tysiąca mieszkań dla potrzebujących – w ciągu pół roku – i 2 tysięcy do końca 2022 roku.

bEIVpPku

Kontrkandydatką Harrella jest Lorena Gonzále. Zgodnie z szacunkami kandydatki na stanowisko burmistrza w Seattle brakuje nie 3, lecz nawet 37 tysięcy mieszkań. Deklaruje również, że nie zamierza usuwać obozowiska siłą.

Naszym obowiązkiem jest oferowanie ludziom usług i mieszkań spełniających ich potrzeby – dowodziła Lorena Gonzále (Fox News).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVpPkO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(312)
bzdurnik
2 dni temu
Prawie jak w Polsce: klasę średnią od bezdomności dzielą dwie raty kredytu. Wchodzi komornik i wyrzuca cię z TWOJEGO mieszkania (nawet nie czynszowego, tylko TWOJEGO).
Leżę sobie na...
2 dni temu
Lubię pierogi.
Waldi
2 dni temu
Z pewnością są osoby co nie powiodło się z takiej albowiem innej przyczyny w życiu Lecz są osoby które nie podejmą się pracy bo nie chcą Liczą na datek itp Powinno umyślne włóczęgostwo być karane
bEIVpPkP
PAOLO SOPRANI...
2 dni temu
Ja bym im jeszcze uchodźców podrzucił bo to dzięki im wojną na bliskim wschodzie w obronie interesów USA mamy co mamy.
yxyxy
2 dni temu
w USA tak zaczyna się robić wszędzie. beżowi imigranci nie pracują, ćpają i gwałcą. i jeszcze będą im mieszkania budować, zamiast np. relokować po całych Stanach.
Xxx
2 dni temu
Niedługo coś takiego zacznie się w Polsce jak inflacja skoczy do 300 % i więcej, rządzący zdrajcy się zawiną z łupami, nie będzie ani 500plus ani 12tys plus tylko będzie płacz i wielki kwik. Oczywiście bogacze i kombinatorzy są ustawieni więc im włos z głowy nie spadnie. Wszystko odbije się na klasie średniej a będący będą jeszcze biedniejsi. Tylko ignoranci i slepcy nie widzą do czego to idzie że szumowiny rządzące chcą zlikwidować klasę średnia żeby byli panowie i biedacy, którzy będą robić na tych panów za miskę ryżu.
abc
2 dni temu
Spokojnie. Biden i reszta lewactwa obroni mieszkańców :D
szczepionka w...
2 dni temu
dotknieci bezdomnoscia :D:D to nie jest choroba,to wlasny wybor nie mam litosci dla coraz wiekszej bezdomnej pandemi,,
Tuminmann
2 dni temu
JUESEJ dogoni i przegoni hiny. Dać im gas i komory.
Wuje Leon
2 dni temu
Owoce lewackiej polityki. To samo, albo gorzej jest w San Francisco i LA.
xx33
2 dni temu
Co zmieni mieszkanie w psychice tych ludzi. Tu nie powinni wypowiadać się ludzie, którzy walczą o stołek, tylko tacy którzy zajmują się tym problemem na co dzień. Powinni być rozdzielani i trafiać w różne miejsca, to może coś w nich zaskoczy. Źle to wygląda, ale pewien procent udaje się wyjść na prostą.
EeE
2 dni temu
no to strzelac co za problem
Aha
2 dni temu
Dotknięty bezdomnością? Cóż to za choroba?
bEIVpPkH
Mickiewicz
2 dni temu
"osoby w kryzysie bezdomności" - kolejny kwiat lewackiej nowomowy...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić