Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Mieszkańcy Seattle żyją w strachu. Bezdomni czują się bezkarni

311
Podziel się:

Na terenie Seattle w stanie Waszyngton coraz częściej dochodzi do napaści i kradzieży, których sprawcami są osoby w kryzysie bezdomności. Mieszkańcy miasta obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Zażądali od funkcjonariuszy policji stanowczych kroków.

Mieszkańcy Seattle żyją w strachu. Bezdomni czują się bezkarni
Mieszkańcy Seattle czują rosnące zagrożenie ze strony osób zamieszkujących obozowisko dla osób pozbawionych dachu nad głową (Getty Images)

Jak podaje Fox News, z komendantem miejscowej policji spotkali się mieszkańcy dzielnic North Ballard i Crown Hill. W rozmowie z Adrianem Diazem narzekali na coraz liczniejsze przypadki włamań i nękania, których doświadczają ze strony osób dotkniętych bezdomnością.

Mieszkańcy Seattle boją się osób dotkniętych bezdomnością

Osoby przemawiające w imieniu mieszkańców Seattle skarżyły się komendantowi policji, że regularnie są świadkami handlu narkotykami. Osoby bezdomne mają nie tylko sprzedawać, lecz także zażywać zakazane substancje, zupełnie się z tym nie kryjąc.

Sprawcy przestępstw mieszkają w obozowisku dla osób pozbawionych dachu nad głową. Mieści się ono w jednym z parków i cały czas rozrasta. Również tam dochodzi do przestępstw i wypadków – w ubiegłym miesiącu miały w nim miejsce pożar oraz wybuch butli z propanem.

To mnie naprawdę frustruje. Staram się być miła, okej? To niesprawiedliwe. Nie ponoszą żadnych konsekwencji, chcę, aby pociągnięto ich do odpowiedzialności, tak jak każdego – skarżył się jeden z mieszkańców (Fox News).
Zobacz także: Zobacz też: Policyjny pościg i seria strzałów. Sceny jak z filmów akcji w Gdańsku

Inna mieszkanka Seattle, Monica Griggs, zwróciła uwagę, że dotknięte bezdomnością kobiety często padają ofiarami gwałtów. Griggs, mieszkająca w sąsiedztwie obozowiska, regularnie słyszy krzyki i wołanie o pomoc jego mieszkanek, jednak władze pozostają bezradne wobec tych tragedii.

Ktoś powinien wziąć odpowiedzialność za to, że słyszymy krzyki kobiet. Wiem, co je spotyka, ale gdy syn mnie pyta, nie mogę mu wytłumaczyć, co oznacza słowo "gwałt" – alarmuje Monica Griggs (Fox News).

W listopadzie odbędą się wybory nowego burmistrza Seattle. Bruce Harrell, jeden z kandydatów na to stanowisko, postanowił ustosunkować się do postulatów mieszkańców North Ballard i Crown Hill. Proponuje, aby miasto przeznaczyło co najmniej 12 proc. budżetu na budowę tysiąca mieszkań dla potrzebujących – w ciągu pół roku – i 2 tysięcy do końca 2022 roku.

Kontrkandydatką Harrella jest Lorena Gonzále. Zgodnie z szacunkami kandydatki na stanowisko burmistrza w Seattle brakuje nie 3, lecz nawet 37 tysięcy mieszkań. Deklaruje również, że nie zamierza usuwać obozowiska siłą.

Naszym obowiązkiem jest oferowanie ludziom usług i mieszkań spełniających ich potrzeby – dowodziła Lorena Gonzále (Fox News).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(311)
bzdurnik
rok temu
Prawie jak w Polsce: klasę średnią od bezdomności dzielą dwie raty kredytu. Wchodzi komornik i wyrzuca cię z TWOJEGO mieszkania (nawet nie czynszowego, tylko TWOJEGO).
Leżę sobie na...
rok temu
Lubię pierogi.
Waldi
rok temu
Z pewnością są osoby co nie powiodło się z takiej albowiem innej przyczyny w życiu Lecz są osoby które nie podejmą się pracy bo nie chcą Liczą na datek itp Powinno umyślne włóczęgostwo być karane
PAOLO SOPRANI...
rok temu
Ja bym im jeszcze uchodźców podrzucił bo to dzięki im wojną na bliskim wschodzie w obronie interesów USA mamy co mamy.
yxyxy
rok temu
w USA tak zaczyna się robić wszędzie. beżowi imigranci nie pracują, ćpają i gwałcą. i jeszcze będą im mieszkania budować, zamiast np. relokować po całych Stanach.
Xxx
rok temu
Niedługo coś takiego zacznie się w Polsce jak inflacja skoczy do 300 % i więcej, rządzący zdrajcy się zawiną z łupami, nie będzie ani 500plus ani 12tys plus tylko będzie płacz i wielki kwik. Oczywiście bogacze i kombinatorzy są ustawieni więc im włos z głowy nie spadnie. Wszystko odbije się na klasie średniej a będący będą jeszcze biedniejsi. Tylko ignoranci i slepcy nie widzą do czego to idzie że szumowiny rządzące chcą zlikwidować klasę średnia żeby byli panowie i biedacy, którzy będą robić na tych panów za miskę ryżu.
abc
rok temu
Spokojnie. Biden i reszta lewactwa obroni mieszkańców :D
szczepionka w...
rok temu
dotknieci bezdomnoscia :D:D to nie jest choroba,to wlasny wybor nie mam litosci dla coraz wiekszej bezdomnej pandemi,,
Wuje Leon
rok temu
Owoce lewackiej polityki. To samo, albo gorzej jest w San Francisco i LA.
xx33
rok temu
Co zmieni mieszkanie w psychice tych ludzi. Tu nie powinni wypowiadać się ludzie, którzy walczą o stołek, tylko tacy którzy zajmują się tym problemem na co dzień. Powinni być rozdzielani i trafiać w różne miejsca, to może coś w nich zaskoczy. Źle to wygląda, ale pewien procent udaje się wyjść na prostą.
EeE
rok temu
no to strzelac co za problem
Aha
rok temu
Dotknięty bezdomnością? Cóż to za choroba?
Mickiewicz
rok temu
"osoby w kryzysie bezdomności" - kolejny kwiat lewackiej nowomowy...
-janka-
rok temu
Najpierw cała ameryka psy wieszała na policjantach , że zamordowali czarnoskórego /wcale święty nie był/,a teraz lament że nic nie robią.Czarnoskórzy w Ameryce to jak obecni najeźcy w Europie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić