A.S.| 

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Leszek Miller złożył jasną deklarację

148

Na czwartek zaplanowane jest zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na drugą kadencję. Na uroczystość zaproszonych zostało wielu ważnych gości, m.in. byłych prezydentów i premierów, jednak lista osób, które zamierzają ją zbojkotować, jest coraz dłuższa. Dołączył do niej były szef rządu, Leszek Miller.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Leszek Miller złożył jasną deklarację
Leszek Miller nie pojawi się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. (PAP)

Na 6 sierpnia zaplanowane jest uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego (połączonych izb Sejmu i Senatu), w czasie którego od Andrzeja Dudy zostanie odebrana przysięga prezydencka.

Zaproszeni są na nie tylko obecni posłowie i senatorzy, ale też wiele osób ważnych dla dawnego i obecnego życia publicznego. Już wcześniej nieobecność na zaprzysiężeniu zadeklarowali byli prezydenci Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa, a także m.in. były szef MSZ i MON (z ramienia PiS), Radosław Sikorski.

Czytaj także:

Leszek Miller nieobecny na zaprzysiężeniu

Teraz do tego grona dołączył również premier w latach 2001-2004 i wieloletni szef SLD, Leszek Miller. Jak stwierdził, prezydent „przyłożył rękę do niszczenia demokracji i trójpodziału władz w Polsce”.

Andrzej Duda przyłożył rękę do niszczenia demokracji i trójpodziału władz. Włodzimierz Czarzasty mówi, że się tam pojawi, bo nie będzie polemizował z 10 milionami wyborców pana Dudy. Ja będę polemizował – napisał Miller na Facebooku

W ten sposób odniósł się do słów Włodzimierza Czarzastego, który zapowiedział, że klub Lewicy uda się na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy, niezależnie od tego, czy popiera jego działania. Udział w uroczystości zapowiedział też Aleksander Kwaśniewski.

Zobacz także: Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Włodzimierz Czarzasty: Panie prezydencie, niech mnie pan pozytywnie zaskoczy

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić