o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Wadim Tyszkiewicz o zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. "Każą mi wypier... z Polski"

74
Podziel się

Senator Wadim Tyszkiewicz zapowiadał bojkot zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. Teraz wycofuje się z tego i deklaruje, że w czasie uroczystości będzie w Sejmie. Jednocześnie skarży się na hejt, który na niego spadł.

Wadim Tyszkiewicz o zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. "Każą mi wypier... z Polski"
Wadim Tyszkiewicz zapowiadał bojkot zaprzysiężenia Andrzeja Dudy (Getty Images)
bEpydCgR

6 sierpnia przed Zgromadzeniem Narodowym ma dojść do zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. W poniedziałek senator niezrzeszony Wadim Tyszkiewicz ogłosił na Facebooku, że nie weźmie udziału w uroczystości.

Podjąłem decyzję, nie wezmę udziału w Zgromadzeniu Narodowym, na którym Andrzej Duda obejmie urząd prezydenta na drugą kadencję. Długo się wahałem, ale sumienie mi na to nie pozwala. To jest moja klauzula sumienia - napisał senator.
bEpydCgT

Teraz Tyszkiewicz wycofuje się ze swojej deklaracji. W rozmowie z Wirtualną Polską podkreśla, że nie zamierza bojkotować zaprzysiężenia Andrzeja Dudy.

Czasem moje słowa mają piorunująca moc. Nie zawsze o tym pamiętam. Napiszę coś nieprzemyślanego, jak w tym przypadku, i jest afera. Chcę jasno powiedzieć, że nie zamierzam bojkotować zaprzysiężenia prezydenta. Będę wtedy w Sejmie, ale wiem, że nie wszyscy zmieszczą się na sali posiedzeń. Dlatego bardzo chętnie ustąpię miejsca osobie, która szczerze popiera Andrzeja Dudę. Nie oszukujmy się, to nie jest prezydent wszystkich Polaków - powiedział były prezydent Nowej Soli.
Co najmniej ośmiokrotnie złamał Konstytucję, na którą teraz znów będzie przysięgał. Jak się będą czuli ludzie, którzy będą na to patrzyli? Wszystko by się we mnie gotowało, gdybym musiał patrzeć na kogoś, kto cynicznie i świadomie łamał najwyższe prawo w Polsce. Dlatego uważam, że uroczystość zaprzysiężenia będzie trochę zakłamana - dodał.
bEpydCgZ

Senator zapowiadał bojkot zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. Spotkał się z falą hejtu

Polityk przyznał, że po wpisie, w którym zapowiedział, że nie weźmie udział w zaprzysiężeniu prezydenta, padł ofiarą hejtu.

Ludzie każą mi wypier… z Polski. Piszą, żebym wracał na Białoruś. Nie jestem dla nich Polakiem, bo jako sześcioletni chłopiec przybyłem tu w ramach ostatniej fali repatriacji. Nikt tak nie podzielił Polaków jak Jarosław Kaczyński. Takiej nienawiści do drugiego człowieka chyba nigdy nie było - powiedział Wadim Tyszkiewicz.

Zobacz także: Niesmak po zachowaniu Tomasza Grodzkiego. "Na pewno odczuwa porażkę polityczną"

bEpydCha
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpydChu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
Wodzirej
12 miesięcy temu
Tyszkiewicz wybiera się na zaprzysiężenie swojego prezydenta Łukaszenki.
Wodzirej
12 miesięcy temu
Tyszkiewicz wybiera się na zaprzysiężenie swojego prezydenta Łukaszenki.
bolek
12 miesięcy temu
Dziwię się Wałęsie,dużo ryzykuje
bEpydChv
gosc
12 miesięcy temu
Panie senatorze Tyszkiewicz nie odpowiadaj na hejt który to robi człowiek podstawiony przez PIS i za to jeszcze mu zapłacą. Trzymaj się swojej wersji i bądź konsekwentny.
ang.
12 miesięcy temu
Wadim, tiebia nada da CCCP
..........
12 miesięcy temu
CO ZABOLAŁO
poko
12 miesięcy temu
na Magadan
JaaaaAA
12 miesięcy temu
Senator a zachowuje się jak małe dziecko, rzuca zabawki i idzie do innej piaskownicy, nie słyszałem o podobnych wypowiedziach senatorów np z USA, czy innych krajów. Każda akcja rodzi reakcje czego się Pan spodziwaleś jak pleciesz takie głupoty?
Dam
12 miesięcy temu
A jak potraktować senatora który nie wie jak się zachować wobec demokratycznie wybranego prezydenta
Grzesiek
12 miesięcy temu
Taki Autorytet gada takie rzeczy a teraz się dziwi? Jak Ci sie nie podoba Polska to Won za Odrę!
ja- pan
12 miesięcy temu
POLSKA nie miała i nie ma prezydenta.....o co tu chodzi?
Kolos
12 miesięcy temu
Oj Pan Senator wytrzeźwiał i teraz jedzie do Warszawy. Policzył ile może stracić dietki nie wszystkie interesiki domknięte niektóre śmierdzące Lepiej jechać i cisza. Może uda się jeścio raz. A potem budiem szczasliwi. Wpierod na Polsku tam zołoto magaziny i wsiewo dobrowo
Stróż
12 miesięcy temu
Ja też do dziś nie mogę się pogodzić w jaki sposób Pan został senatorem. Tak małej ilości głosów oddanych na Pana
bEpydChn
true
12 miesięcy temu
sumienie mu nie pozwala ... dobre
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić